| Morenna10 a întrebat:

Cum faceti sa scapati de emotii? La ce va ganditi?

Răspuns Câştigător
| sellenaD a răspuns:

Incearci sa te gandesti ca totul e ok si ca si resul sunt oameni la fel ca tine care gresesc si ei la randul lor.Banuiesc ca la astfel de emotii te referi. Emotii cum sunt teama, bucurie, etc este normal sa le avem, dar depinde si de intensitatea lor. Daca ajungi sa ai emotii asa de mari de simti ca mai putin si nu mai poti sa respiri, poti incerca : inspiri, numeri pana la 4 si expiri, asta ar trebui sa te mai relaxeze si incerci sa nu te mai gandesti la ceea ce te sreseaza, daca poti gandeste-te la ceva ce iti place. Sa scapi total de emotii nu ai cum, iar timiditatea este greu de invins, in primul rand, trebuie sa te simti bine in pielea ta.

4 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Ma gandesc la ceva frumos, ceva care sa ma relaxeze, si atunci ma linistesc.

| Bggdd a răspuns:

Gandeste-te ca e simplu..sa nu-ti pese de nimic. ceva gen:"o sa treaca..cat poate dura"happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Lasă-le că-s bune, au și ele rolul lor strategic thumbs up.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Da-o dracu' de treaba, hai ca pot!" laughing