| username19960116 a întrebat:

Cum imi dau seama de un iPhone 4 (la mana a doua) ca este fake sau nu?

Răspuns Câştigător
| ForevărTughedăr69 a răspuns:

Salut. In primul rand ar trebui sa te uiti la materialele din care este facut. Vei observa dupa calitatea acestora. Apoi ar trebui sa vezi daca acel capac din spate se poate lua (iPhonurile originale au slot sim intr-o parte, daca se ia capacul e fake), de asemenea vei observa camera (cele fake au camera VGA ).
Sper ca te-am ajutat. Succes!

2 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Dacă ești dispus să dai atâția bani pe un căcat din plastic, cred că deja țeapa ți-ai luat-o. Dacă este fake sau nu, asta nu prea mai are relevanță.

| Turquoiise a răspuns:

Heii :3

Dacă unele aplicaţii se deschid greu, au defecte sau scrie în chineză, nu merge wifi-ul, ecranul e denivelat, clar e fake. Ai grijă şi în câte părţi este muşcat mărul de pe spate.

https://www.youtube.com/watch?v=s453MoRSdrA