| HelppMe a întrebat:

Cum intri in vorba cu fete necunoscute pe care ai vrea sa le cunosti si ce sa vorbesti, despre ce sa vorbesti cu ele fie ca e pe net fie ca e fata in fata?

2 răspunsuri:
| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Buna. O saluti, o intrebi ce face, apoi te "legi" de raspunsul ei (ex. Ea zice ca asculta muzica.iar tu ii zici sa iti dea si tie melodia si va dati cu parerea despre melodia respectiva), incearca sa nu intri in discutii filosofice din prima, sa n-o plictisesti. Fii hazliu si fa-o sa zambeasca.
Fa-i complimente : pe net referitor la poza de la avatar, la postari, la modul cum tasteaza, iar face to face complimenteaza-i tinuta, comportamentul. Ascult-o si da-ti cu parerea cu privire la " intamplarile sau povestile" pe care ti le spune, ai grija sa nu o superi si fii tu insuti. O seara frumoasa!

| Ella192 a răspuns:

Pe net o poti intreba ce face, ce hobby are, ce are de find sa faca zilele astea. Fata in fata o poti intreba ce ii place sa faca, ce face in timpul liber, ce filme se uita, ce carti citeste, ce muzica asculta.