| pascariu a întrebat:

Cum pot sa scd presiunea in centrala la 1.5 bari?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cit ai presiunea in inst? poti scadea presiunea prin scoaterea apei cu ibricul pe la un ventil de aerisire.O faci cind centrala este rece si o lasi pe la 1, 5 bar. Daca o lasi la 1, 5 cind e rece si cind funct da pe la supapa de suprapresiune =vas expansiune cu membrana gaurita.Ce simptome are.

1 răspuns:
| doinastela a răspuns:

Intrebare.: 1,5 bar la rece sau la cald? Ca presiunea variaza in instalatiile de incalzire.
Apoi, la instalatia de incalzire nu ai prevazut si un robinet de golire?