Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2863592intrebari
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
27 Feb
SATI 273.902AFISARI
142.938VIZITE
128.008V. UNICI

Cum pot trimite sms cu nr ascuns?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Si eu stiam tot faza cu reteaua de orange. dar mi se pare ca nu mai merge nici acea metoda, nu sunt sigura.
    ai putea mult mai usor sa cumperi un pre-paid si ai un nr necunoscut de pe care sa dai sms-uri tongue

• 30 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    In ce retea esti, draga?
  • a răspuns:
    Pe orange merge... uneori laughing
  • a răspuns:
    Nu merge, am incercat si eu (vodafone)
  • a răspuns:
    Eu stiam ca se poate, dar numai de pe Orange, din alta retea, nu
  • a răspuns:
    Numai pe Orange poti trimite cu numar ascuns cu *RI# in fata mesajului. ex "*RI#iti trimit mesaj cu numar ascuns"
    De pe Vodafone sau Cosmote, nu poti trimite. Ei au posibilitatea de a acorda acest serviciu dar nu il activeaza.
  • a răspuns:
    Depinde in ce retea esti. In orange merge daca tastezi inaintea numarului *RI#
    a răspuns (pentru Ruxy):
    Nu poti pune in fata unui nr RI thinking eu asa stiu
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • a răspuns:
    Ia gandeste-te ...cum suni cu nr ascuns?(e la fel)
  • explică:
    Sunt pe Orange... dar unde pun "*RI#"? in fata numarului sau inainte sa scriu mesajul?
  • a răspuns:
    *RI# in reteaua orange
  • a răspuns:
    Nu merge numai pe orange
  • a răspuns:
    Pai din cate stiu eu, e posibil doar sa apelezi un nr cu privat! dar de sms uri chiar nu stiu...straight face
  • a răspuns:
    Nu mai incerca sa trimiti mesaj cu nr ascuns ca nu mai merge...sunt pe orange si stiu sigur... team popat
  • Raspuns anonim:
    Daca esti pe orange scrie inaintea mesajului *RM#
  • Raspuns anonim:
    Pai acum in 2009 so sokos asta cu privatu
  • Raspuns anonim:
    Am trimis inainte(2-3 ani) sms cu nr ascuns...am incercat de 2 min si nu mai merge cu *RI#...am cautat toate metodele care le stiam si nici una nu functioneaza...PS:vb de orange
  • Raspuns anonim:
    Apelati la mine copii va dau eu sms_uri cu numar ascuns
    a răspuns (pentru anonim_4396):
    Cum iau legatura cu tine.iti dau id meu joint7710 de mess.sau lasa-mi u un nr de cosmote
    sa te sun.stima
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • Raspuns anonim:
    Se pune*x#inaintea mesajului (pe orange)
  • Raspuns anonim:
    Mai merge metoda cu numar ascuns pe orange i-am dat toate metodele da nu merge cum se da
  • Raspuns anonim:
    Pai inainte sa scrii mesajul pui *RI#
  • Raspuns anonim:
    Pui in fata sms-ului *RI#
  • Raspuns anonim:
    #ri#
  • Raspuns anonim:
    Esti buna rau
  • Raspuns anonim:
    Nu mai merge
  • Raspuns anonim:
    Am primit un sms pe Vodafone si imi apare un nume. fara a putea sa vad si numarul atasat.am fost la magazin Vodafone si mi-a spus ca nu a mai vazut asa ceva! ca s-ar putea sa fi fost primit mesajul pe o alta cartela introdusa in tel pb e ca orice cartela ar fi fost introdusa eu nu salvez niciodata numele numai cu litere mari asa cum figureaza numele de la care am primit mesajul
  • a răspuns:
    Cu nr ascuns nu se mai poate, insa se poate trimite sms cu expeditor personalizat. Adica sa pui ce vrei tu la expeditor.

incearca pe http://sms.smartzone.ro
  • a răspuns:
    Din pacate am o veste buna eu va pot invata cum sa trimitetii sms cu numar privat dar numai pe Orange merge care vrea sa stie sa imi dea cerere de pretenie pe https://www.facebook.com/pikemobidans
  • a răspuns:
    *xc*+msg(Orange)
  • a răspuns:
    Mda din pacate nu se mai poate trimite sms-uri cu nr ascuns...