| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti insulta fara a folosi cuvinte urate?

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

rolling on the floor am o gramada de vorbe ia fi atenta nerd
Imi vine sa iti sparg dintii X-(, dar de ce sa te fac eu sa arati mai bine? straight face
Parintii tai te-au rugat vreodata sa fugi de acasa?
Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid
Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm? sleepy
Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe un idiot sa vorbeasca
Cum doi oameni asa de frumosi ca voi...au un copil asa de urat?
Cum de esti aici surprise? Credeam ca la Zoo inchide noaptea thinking
Esti dovada vie ca o persoana poate trai fara creier thinking
De cate ori trebuie sa trag apa, ca sa dispari?
Data viitoare cand ai ceva de spus, sa taci din gura!
Salut! Eu sunt un om, da tu ce naiba ce esti?
Intodeauna mi-am dorit sa am pe cineva la care sa tin, sa il iubesc, sa imi fie prieten... dupa ce te-am intalnit pe tine m-am razgandit
Multumesc ca ai fost o parte din viata mea... nu stiam ce e o viata de caine pana sa te intalnesc pe tine
Cand eram impreuna ai spus ca ti-ai da viata pentru mine, acum ca ne-am despartit cred ca e cazul sa te tii de promisiune
Ma tot gandesc la anii in care am fost prieteni... si ma intreb ce dracu' a fost in capul meu?
Cum trec zilele si ma gandesc ce norocos sunt...pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi
Nu stiu sigur ce esti, dar sunt sigur ca toata lumea va fi de acord cu mine ca esti urat
Continua sa vorbesti, poate ai sa spui si tu vreodata ceva interesant
Suntem prieteni de mult timp... ce ai zice sa renuntam?

xoxooo, mary peace sign

38 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Pentru a insulta poti fi ironica deoarece ironia contine o usoara batjocura. Dar asta depinde si de nivelul de cultura a persoanei respectivehee hee

| lia a răspuns:

@mariana5 superrr! Am ras cu lacrimi laughing rolling on the floor
Mai ales la cele de final, imi si imaginez sa ii spun cateva fostului meu laughing

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Zambesti ironic in momentul in care esti jignita. Si apoi spui linistita "Din cati spermatozoizi a eliminat tatal tau, asta e tot ce a iesit?"

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Later edit: injuraturile stiintifice adica happy

Janina
| Janina a răspuns:

Era o tipa la noi in liceu care ii jignea folosind neologisme.
chiar tin minte ca pe unul l-a facut odata mefistofelichee hee
a ramas ala ca la adentist big grin

| Bishop a răspuns:

In loc sa zici toata injuratura, zici doar prima litera din fiecare cuvant din "expresia" respectivahee hee thumbs up

| dulshe a răspuns:

Te faci ca nu auzi, incepi sa razi, te faci indiferenta,

| Brigitta a răspuns:

Stiu si eu una : nu ti-ar mai muri multi in fata.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) Folosind cuvinte culte in locul celor "urate".
2) Ironia e un mod inteligent de a insulta.

| Kyky a răspuns:

Intorcand spatele si plecand. happy

| Princessee a răspuns:

DE ex, poti spune, daca cineva are un medalion sau un lantuc urat, ii poti spune aceluia :
,, X, ce gablontz frumos ai!,,

| andreea_8479 a răspuns:

Daca vorbesti si te porti uar vei face o impresie gresita.sh cei din jur nu se vor simti jigniti pentru ca nu vor sa fie egali cu o persoana fara principii, care are un vocabular urat etc
ignora.fi indiferenta... din priviri ii poti arata k nu o placiwinking

| gabrielutzu a răspuns:

In general nu este bine sa insulti in nici un fel nici cu cuvinte urate, nici in vreun alt fel...
Totul se poate imparti in 3 categorii...
1.Gibonii sau primitivii, prost-crescuti, mitocani si nesimtiti, care au obiceiul de a folosi direct cuvinte murdare, injuraturi, jigniri.
2."Stilatii", care folosesc atacuri la persoana, elevate, stilate, bine gandite, oameni cu minte in cap, dar cu intentii rele.
3. Oamenii cu bun simt, care nu se coboara la nivelul si atitudinea provocatorilor, indiferent ca sunt "giboni" sau "stilati"...happy

| Cryss a răspuns:

Simpluhappy. eu folosesc ironia happy. Sau mai poti incerca si indiferenta thinking

Răspuns utilizator avertizat
| maria4320 a răspuns:

Insulta injoseste pe cel care o foloseste de aceea iti recomand diplomatia si calmul daca merita persoana. daca nu. ignoranta.

| Nicolelenaa a răspuns:

@♡Bella Cullen♡
continuare la replica ta: de unde l-0ai cumparat?
de la firma "aoleu ma tai in tabla"? rolling on the floor

| DracusorImpielitat a răspuns:

Deja ai dat funda, dar sper ca astea te vr ajuta :
daca o fata rea se ia de tine poti spune:
ahh, scuze nu te inteleg pentru ca nu vb fraiereasca.
prefer sa ma cert cu cineva care e la el te intelgent ca mine, ca altfel lumea mar crede la fel de proasta ca tine.
nu ma intereseaza ce zici, pentru ca oricum esti prea proasta ca sa intelegi ce ai zis u.
continua sa vb degeaba, ca nimeni nu intelege ce spui.
sm un caine ( sau pisica, sau orice animal ai u ca sa poti insulta) care e mai inteligent si mult mai frumos decat ai fost u vreodata.
sper ca te-am ajutat! kiss si la revedere.

| teutzyk a răspuns:

Vorbesti in alta limba prostiile pe care le vrei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ignora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste franchetea.intr-un mod crud, si dureros.vei ramane singura in secunda unu.de exemplu; uneia care se plange de sot in favoarea amantului, spune-i ca e curva. e adevarat deci nu ar trebui sa se supere. dar adevarul doare si nu e chiar ceia ce voia sa auda. a cuvant urat este si daca e trecut in dictionarul limbii romane? asta e. daca asta ne e limba ce-o vorbim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@maryana5
google "Cum sa jignesti fara sa injuri"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti folosi ironia, insa trebuie sa o stapanesti foarte bine, si sa mai fii si spontana pe deasupra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii spui ca nu la facut masa bine si a gresit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Miash dori sa am o telecomanda ca atunci am sa pot da sonorul gurii tale mai incet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copil orfan saracul lasatil sa nu fie in centrul atentie mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pur si simplu il injuri in gandul tau si asa il injuri fara al insulta vreun pic love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pur si simplu il injuri in gandul tau si asa il injuri fara al insulta vreun pic love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e ceva foarte importantlaughing
Imi vine sa iti sparg dintii, dar de ce sa te fac sa arati mai bine?
Orice asemanare dintre tine si o fiinta umana este pura intamplare
Esti mereu asa de prost sau azi e o ocazie speciala?
Ce parere ai despre specia mea umana?
Maicata a avut copii care au trait?
Parintii tai te-au rugat vreodata sa fugi de acasa?
Scoate-ti masca de pe fata, nu crezi ca e cam devreme pentru Halloween?
Daca a-si avea o fata ca a ta, mi-asi da in judecata parintii
Continua sa vorbesti, poate ai sa spui si tu vreodata ceva interesant
Nu-i asa ca iubesti natura, in ciuda ceea ce ti-a facut tie?
Nu incerca sa gandesti, ti-ar putea imprastia creierul
Esti cunoscut ca un miracol al umorului. Cand vei fi tu haios, va fi un miracol
Esti dovada vie ca o persoana poate trai fara creier
Esti asa de scund, ca daca incepe sa ploua tu vei fi mereu ultimul care afla.
Uite 1000 de lei. Suna-ti toti prietenii si sa imi dai restul'
Cum de esti aici? Credeam ca la Zoo inchide noaptea
As fi putut fi tatal tau, dar tiganul din fata mea a avut marunt, iar eu nu.
Salut! Eu sunt un om, da tu ce naiba ce esti?
Nu stiu sigur ce esti, dar sunt sigur ca toata lumea va fi de acord cu mine ca esti urat
Nu stiu cDe obicei e nebun, dar are si clipe de luciditate cand e doar idiot
Ma tot gandesc la anii in care am fost prieteni... si ma intreb ce dracu' a fost in capul meu?
Ai o voce frumoasa, de ce o irosesti vorbind?
De cate ori trebuie sa trag apa, ca sa dispari?
Suferi de boala aia de a te baga in treburile oamenilor
Cum doi oameni asa de frumosi ca voi...au un copil asa de urat?
Intodeauna mi-am dorit sa am pe cineva la care sa tin, sa il iubesc, sa imi fie prieten... dupa ce te-am intalnit pe tine m-am razgandit
Trebuie sa recunosc ca ai adus religia in viata mea ...pana nu te cunosteam nu credeam in Iad!
Cum trec zilele si ma gandesc ce norocos sunt...pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi
Multumesc ca ai fost o parte din viata mea... nu stiam ce e o viata de caine pana sa te intalnesc pe tine
Inainte sa pleci, poate ai vrea sa iei cutiul din spatele meu... probabil o sa mai ai nevoie de el
Intr-o zi am sa ma insor... dar nu cu tine
Arati f bine pentru varsta ta... zici ca ai fi in viata
Cand eram impreuna ai spus ca ti-ai da viata pentru mine, acum ca ne-am despartit cred ca e cazul sa te tii de promisiune
Suntem prieteni de mult timp... ce ai zice sa renuntam?
Sunt asa de trist fara tine...parca ai fii aici
Felicitari pentru bebelus...inca nu ai aflat cine e tatal?
Prietenii tai vroiau sa faca ceva special de ziua ta... asa ca ne-am gandit sa te trimitem la culcare
Cine are un creier mic, o gura mare si o parere de care nu tine cont nimeni? TU!
Niciodata sa te lupti cu un porc. O sa te murdaresti, iar porcului o sa ii placa
Nu spune prostii mereu, ci doar cand deschide gura
Nu te compari cu nimeni... toti sunt mai buni
Inteleg ce vrei sa zici, desi e evident ca tu nu intelegi
A-si vrea sa vad si eu lucrurile din punctul tau de vedere, dar nu pot sa imi intorc duc capul pana la fundul meu
Un om cu Iq-ul atat de mic ar trebuie sa aiba deasemena o voce mica
Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe un idiot sa vorbeasca
Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?
Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid
Data viitoare cand ai ceva de spus, sa taci din gura.
Acum ma privesti cu fundu sau cu fata?
Aia e fata ta sau fata de perna/masa/cearsaf?
Ce fata ai, alta nai?
Daca-ti schimbi fata sa ma suni.
Daca as avea o fata ca a ta, mi-as da in judecata parintii.
Esti asa de scund, incat daca incepe sa ploua, tu vei fi mereu ultimul care afla.