| AndreeaRullz a întrebat:

Cum sa cuceresc un tip din zodia Pesti?love struck(Eu is leoaicatongue)

Răspuns Câştigător
| Just mE:x a răspuns:

Cum sa te porti cu el?

Pestele nu cucereste, el se lasa cucerit. Daca vrei sa fie al tau, va trebui sa fii indrazneata. El isi cauta un suflet-pereche, vrea sa fie ghicit, intuit, de aceea nu te va ajuta in jocul seductiei - pentru tine asta este un test de compatibilitate. Asculta-l, provoaca-l la destainuiri, arata-i ca vrei sa stii multe despre lumea lui. Asta il va surprinde, pentru ca de obicei este considerat ciudat. Adora conversatiile care dureaza nopti intregi, indiferent daca subiectul este filozofia, arta sau ultimul film vazut. Nu-l contrazice puternic - il vei descuraja - dar lasa-l sa simta ca ia parte la o discutie adevarata (adica nu fi nici prea aprobatoare). Se simte bine intr-o atmosfera relaxata, poate la un pahar de vin, intr-un bar intim. Il atrage misterul si se va indragosti de fata ce pare coborata dintr-un roman.

Ce cadou sa-i iei?

Idealul ar fi un weekend pe litoral - marea il binedispune si ii da energia care ii cam lipseste. Daca asta nu se poate, orice obiect legat de mare sau in culorile ei are sa il bucure. Iubeste lucrurile fine si luxoase - orice i-ai cumpara, ai grija sa se vada ca este "de marca" si scump.
E de munca daca vrei sa cuceresti un Peste. Va trebui sa faci tu primul pas, chiar doi. Evaziv, timid, greu de citit si zgarcit in afisarea sentimentelor, o sa fie cam greu cu flirtul. Totusi, daca ii dai toate semnele ca-l placi, o sa prinda curaj si o sa-ti raspunda. In general, femeia perfecta pentru un Peste este finuta, rezervata, dar hotarata. Practic, ii trebuie cineva care sa-l conduca, sa-l ghideze fara sa puna piciorul in prag. Ii place sentimentul de siguranta tocmai pentru ca toata viata va avea impresia ca nu reuseste sa-l obtina. In nici un caz sa nu incerci sa-l faci gelos! Se va simti tradat si cu greu o sa-ti ierte atitudinea. Da-i ceva mai mult decat un semn si el te va cuceri cu latura sa calma si protectiva, uneori cam neinteleasa. [sper sa te fi ajutatlove struck]

12 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cu o undiţă bună si o momeală pe măsură. Succes!

| Hmmmm a răspuns:

Chiar nu conteaza in ce zodie este nascut un baiat.secretul este sa fi tu insati tot timpul si daca te va placea va incerca el sa ie cucereasca:P
totusi daca vrei sa aflii mai multe despre baiatul pesti uite aici http://www.eastrolog.ro/zodiac-european/zodia-pesti.php

| CrucifiedCountess a răspuns:

Il pandesti, ca doar esti leoaica.si ii dai o labutza de-l sari din islaz

| Aliyaa a răspuns:

Iti spun eu in primul rand baieti/barbati din zodia pesti sunt timizi, incapatanati si f romantici trebuie sa fi intelegatoare, calma sa i vorbesti mereu pe un ton cald, sa fi romantica si cu putin tupeu! Succes!

| Alice_6278 a răspuns:

Ori de kite ori cand vrei sa ieshi in oras invita-l daca el nu are kurajul.si daca esti leoaika pune mai repede labutza pe el.si vezi sa nu-ti scape.succes

| vyo a răspuns:

Fi naturala.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa vorbesti serios? Chiar crezi in asta?laughing)
Explica-mi si mie ce treaba au niste stele pe care niste oameni cu imaginatie le unesc si dau o forma care seamana cu un peste sau cu un leu cu viata ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti revista Bravo din aprilie cu miley pe coperta si o sa veziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi insusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi tu insusi sa nu incerci sa fi alt cineva decat cine iestii

| izabbela a răspuns:

Sa nu incerci sa fii alt cineva deca tuu insusi