| xoxo_6268 a întrebat:

Cum sa fac spagatul? Este vreo miscare anume, ceva? Sau trebuie sa fac anumite exercitii fizice inainte?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Ca sa-l faci pana jos trebuie multa munca. zilnic daca poti sa faci 15-20 de min. de fandari laterale si chiar tentative de spagat. cand faci astea trebuie sa simti o durere in zona ligamentelor de la genunchi. flexibilitatea este ceva care se obtine greu, dar se pierde foarte usor. poti sa faci de mai multe ori pe zi exercitii din astea, chiar si ca incalzire pentru antrenamente. si oricum, cu cat esti mai inaintat in varsta cu atat este mai greu sa devii flexibil (dar nu imposibil, ci doar trebuie mai multa munca). sper ca am zis corect asta stiu si eu din exp. proprie si din ce am mai citit...
love struckpupici

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Probabil Mircea Badea ar fi un profesor bun.hee hee
Inainte de toate, trebuie sa-ti maresti elasticitatea prin exercitii specifice si totul se face treptat, treptat. Avansezi cate putin in fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucate de taekwondo