| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum sa iubesc oamenii mai mult? Simt ca ii urasc si nu-i de bine...

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu-i bine? si eu sunt mizantrop

| OnuOnulică a răspuns:

Privește doar partea bună la un om...partea negativă ignor-o și așa vei putea să îi iubești.

| LoveSleep a răspuns:

Ține-o tot așa și îți dau cerere de prietenie.

| Doub a răspuns:

Dacă îi urăşti, înseamnă că nu eşti capabil să pătrunzi în interiorul lor şi să le vezi părţile bune, durerea, suferinţa. Hm, şi tu eşti om, te urăşti?

| Rakanishuu a răspuns:

Incearca sa le cauti doar calitatile. Asa eram si eu intr-o perioada, dupa aceea am realizat ca oamenii la fericirea ta, iar lipsa lor te frustreaza, chiar daca nu iti dai seama.

| BeardedSamurai a răspuns:

Ca sa-i iubesti pe ceilalti trebuie sa te iubesti pe tine, si ca sa-i cunosti pe ceilalti trebuie mai intai sa te cunosti pe tine, cum te respecti pe tine asa sa-i respecti pe ceilalti, gandeste-te ca suntem cu totii oameni, suntem fiinte care trebuie sa traiasca in pace si in armonie si oricat de rau ti-ar face fratele tau tu sa nu faci la fel si sa-l iubesti indiferent.
Sa ai o zi placuta!

| Ciumpi35 a răspuns:

O să apară la un moment dat cineva în viața ta care te va face să iubești. Doar să te deschizi acelei persoane când va fi timpul.