| ulquiorraOrochimaru a întrebat:

Cum sa retin informatii mai repede, lecitina nu ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Eu cand eram mic si stateam la bunici si aveam de invatat o poezie nu conteaza ca in alta limba sau daca aveam de invatat la biologie, foarte greu tineam minte, bunica mi-a dat o idee cum invata ea, si cum memoriza mai repede, mi-a spus sa incerc sa invat dimineata atunci memorezi si tii minte mai usor, ca seara esti prea incarcata si epuizata de aia si nu poti invata, si inainte de culcare maninca o lingura de miere si niste nuci, imbunatateste memoria, sau incerca ciocolata neagra. Sanatate!

1 răspuns:
| BogdanBz a răspuns:

Incearca sa transformi informatiile care stii ca iti sunt foarte utile intr-un mic cantecel si sa fredonezi acel cantec. Vei retine cu usurinta orice