| FunkyFresh a întrebat:

Cum se aleg senatorii si deputatii? Poate oricine sa ajunga in parlament? De ce credeti ca sunt atat de putin femei in parlamentul romaniei? cine rasp dau fundabig grin repedeee

1 răspuns:
| Chillcs a răspuns:

In Romania ajungi in parlament daca ai pile, asta este singura conditie, fiindca puterea se imparte in acest cerc. Si sunt asa putine femei fiindca este vorba de imagine in primul rand, in al doilea rand prea putine femei sunt interesate de politica iar in al treilea rand, femeile parlamentarilor au si ele functii in stat doar ca sunt cu mai putin prestigiu.