| Morenna10 a întrebat:

Cum se numesc oamenii care verifica piesele intr-o fabrica? De ex sunt muncitori care ambaleaza rezistente, apoi aceste sunt verificate dar nu stiu cum se numeste postul celui care verifica.am nevoie urgent.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

C.T.C. - Controlul tehnic de calitate (persoane care verifica calitatea produselor = cetecisti)

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inspectori. Asa li se spun in statele unite si Anglia dar in alte tari li se spun altcumva, asa cum a zis cineva inainte in TPU la intrebarea asta.

| sabin89 a răspuns:

Controlori

| Vybin a răspuns:

CTC-ist