| stefy01stefy a întrebat:

Cum se poate trimite o melodie dupa telefonul Samsung Galaxy mini pe alt telefon? Nu am idee de unde pot trimite. Spuneti-mi cu cateva detalii. Dau funditsa.

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Ca sa poti trimite melodii, poze de pe un mobil pe altul trebuie amandoua sa aiba Bluetooth.Eu am la Aplicatii in meniul telefonului.Cauti la ambele mobile in meniu sa scrie Bluetooth dai la Optiuni pornesti apoi dai pe melodie selectezi trimitere prin bluetooth.Telefoanele trebuie sa fie cam la sa zic 10-20 cm nu stiu exact distanta.Eu am reusit sa trimit o melodie si o poza. Sper ca ai inteles cum ti-am explicat.E simplu de fapt, mai greu prima oara.Vezi sa aiba memorie libera mobilul pe care trimiti sa incapa melodia.Succes!

| stefy01stefy explică:

Am inteles la ce te-ai referit si stiam si eu sa fac acesti pasi, dar nu stiu acolo la melodie unde trebuie sa dau ca sa-mi apara trimitele prin bluetooth.In rest stiu sa m descurc cu el.numai asta nu stiu si e enevant cand nu poti trimite unui prieten o meldie dupa telefonul tau... poate stiti voi sa-mi explicati mai clar:*