| MAIA18 a întrebat:

Cum se trimite locatia mea exacta pe harta unei persoane?

1 răspuns:
| Omega_Beta_1988 a răspuns:

Dacă nu ați făcut încă acest lucru, adăugați-i adresa Gmail în Agenda Google.
​Pe telefonul sau tableta Android, deschideți aplicația Google Maps Maps și conectați-vă.
Aflați cum să vă conectați.
Atingeți fotografia de profil sau inițiala Cercul contului apoi Afișarea locației apoi Adăugați persoane Add people.
Alegeți pentru cât timp doriți să vă afișați locația.
Atingeți profilul persoanei căreia doriți să îi afișați locația dvs.
Dacă aplicația Google Maps solicită accesul la persoanele de contact, acordați-l.
Atingeți Afișați.