| AvalohAlyn a întrebat:

Cum v-ați găsit un hobby?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Cand am avut 15 ani am primit de la mama caietul cinefilului.asta inseamna ca era un fel de jurnal zilnic unde puteai nota ce film ai vazut in ziua respectiva.Matusa mea avea o colectie intreaga de revista Cinema pe care o rasfoiam cu multa placere.De aici interesul meu pentru filme cinema ce mai tirziu s-a transformat in pasiune, cea mai mare placere a mea era sa decupez din programele tv filmele preferate si actorii preferati si sa le lipesc in caiete studentesti. Acum nu ma mai ocup de asta dar mai scriu din cand in cand dupa vizionarea unui film care mi-a placut in mod deosebit in caietele dedicate.Mai am un cont deschis pe cinemarx dar nu m-am inscris in loc bun nu prea este activ site-ul mai activ este cinemagia dar nu stiu daca fac efortul sa las cinemarxul cu care m-am obisnuit pentru cinemagie.Alt hobby este cititul cartilor.Cea mai mare bucurie a mea este cand la fiecare salar pot face rost de cateva carti pentru biblioteca norocul imi suride de un an incoace caci exista o taraba in centrul orasului unde se vind carti anticariat la 5-10 lei bucata si citeodata gasesc acolo comori carturaresti(pentru mine bineinteles comori).

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Eu le-am gasit automat! Facand ce mi-a cazut in mana, am constatat ce imi place si ce nu.

| Celcestietot a răspuns:

Mi-am spus ceva de genul :,, Hai sa incerc, pentru ca arata a ceva ce imi place, iar incercarea moarte n-are!''