| Laminin a întrebat:

Cum va ridicati moralul cand sunteti tristi? La mine e destul de simplu.adica depinde si de situatie happy

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fixez un punct si il observ minute in sir in timp ce imi ordonez in minte "fisierele". Din prima nu gasesc niciodata rezolvarea. Pun problema la mijloc si ma invart in jurul ei pana obosesc.Ma culc.Ma trezesc si iar scormonesc dupa solutie.Cand deja ma doare capul si iese fum gasesc nu una, nu doua ci chiar trei solutiismug

| Nicoleta a răspuns:

Ma culc si astept sa ma trezesc intr-o stare mai buna, daca nu e altcineva care sa discute cu mine.

| Alina0491 a răspuns:

Ascult muzica ( chriss - anotimp uitat de vant, sau strig spre tine sau orice de-a lui ) Bine melodiile sunt trriste dar asa, ascultand ma afund in adancul lucrurilor, plang si apoi imi e bine.

| DakotaRoyse a răspuns:

Prin muzica. Sau bat pe cineva la cap pana imi da o solutie la problema sau ma consoleaza big grin

| mmeee79 a răspuns:

Ma gandesc...in fiecare zi, desi lumea e asa de rea, asa de rea! Ma gandesc ca dincolo de nori, cerul e mereu albastru.Chiar daca toata lumea isi bate joc de tine, sau incearca sa te indispuna, chiar daca nu mai ai forta pentru a merge mai departe, ma gandesc ca : TOATE LUCRURILE LUCREAZA SPRE BINELE CELOR CE IUBESC PE DUMNEZEU!

Si stiu ca va fi bine, pentru ca stiu ca am pe Cineva care imi ridica povara, chiar si atunci cand nu mai pot, cand ma simt franta de a mai putea continua.Stiu ca totul va fi bine, pentru ca...ma incred in El!

Be bless:*

| anyska a răspuns:

Intreadevar depinde de situatie. De obicei pur si simplu uit caci eu sunt o fire mai asa. nici suparata nu pot sta mult timp happy

| AlexSadik a răspuns:

Ma gandesc ca altii sunt mai prosti ca mine si ca altii au necazuri simai mari, eu fiind cel mai tare facand o groaza de chestii tari de care sunt mandru si ca am o personalitate perfect (mda asa ma consolez, in 5 minute uit toata tristetea si WE ARE BACK IN BUSSINES!)