| mODIN a întrebat:

Cunoasteti persoane care au o inteligenta cu atat de mult mai dezvoltata decat a celorlalti incat va simtiti intimidati de ele?

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Intimidat nu, intrigat da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe mine ma intimideaza prostii, nu desteptii.
Un destept deschide ochii tuturor celor din jur, nu cauta sa-si etaleze superficialitatea, stie ca asta nu ajuta pe nimeni.
In schimb, un prost cu aere de superioritate streseaza pe toata lumea, strica atmosfera si trage intotdeauna concluzii eronate, pe care le propaga tuturor prostilor care il inconjoara. Si nici macar nu e constient de ceea ce face.

| dullcat a răspuns:

Da.E trist daca exista oameni care nu cunosc macar o mana de astfel de persoane super inteligente.Nu trebuie sa fie perceputa prezenta acestora ca un atac la persoana, ci sa invatam de la ele.Admiratia si dorinta de cunoastere ne face super bine, pe cand invidia si alte sentimente negative nu.

| Simpatic a răspuns:

Sigur ca da, dar nu am intalnit pe TPU tipul acela de persoanewinking laughing

nu ma intimideaza persoanele mai inteligente ca mine, din viata de zi cu zi, daca am ceva de invatat de la ele si putem avea schimb de opinii, argumente sau ne contram constructiv pe anumite subiecte, chiar imi face placere!

omul inteligent nu se crede niciodata buricul pamantului, prostul in schimb... DA!

| Dismally a răspuns:

Cunosc persoane super inteligente dar nu m-am simtit niciodata intimidat de ele.

| FreddieM a răspuns:

O persoana inteligena nu-și arata capacitatea tocmai de a nu-i face pe ceilalți sa se simtă stânjeniți.
,, Ajusteaza'' discuția pe intelesul și frecventa tuturor, astfel câștiga imediat simpatia celorlați. Recomand trucul asta, funcționează 100%.
Cheers

| SkandallKamataru a răspuns:

Poți sa ai si iq 300, cu brațu ăsta nu ma mai intimidează nimic

| ALM2000RO a răspuns:

Cunosc o astfel de persoană, da. O admir dar mă și intimidează în același timp.