| Amaliamalia a întrebat:

Cunosc un baiat care mi-a spus ca ma place si la inceput nu am reactionat nicicum, dar pe parcurs, dupa ce l-am mai cunoscut, mi-am dat seama ca si mie imi place de el, insa el nu face absolut nimic. Nu insista, cand ne intalnim, desi rareori si mai mult eu sunt cea care stie cand si unde merge si ii ies in cale pentru a-l vedea, insa ma saluta si atat, sau sunt eu cu o prietena si nu reusesc sa vorbesc cu el sau el este cu prietenii lui si atunci nu indraznesc sa intru in discutie, mai ales ca ne intalnim in timp ce mergem undeva, deci nu as avea cum sa il opresc. Mereu cand il vad intervine ceva, la inceput el se interesa de mine, insa tot timpul intervenea ceva, acum eu o fac si se intampla la fel! Nu mai stiu ce sa fac! De parca totul este impotriva noastra. O data m-a invitat undeva, chiar dupa scoala si chiar atunci s-a nimerit sa ne insoteasca o colega insistenta care avea casa in aceeasi directie in care mergeam. Niciunul dintre noi nu a reusit sa o alunge, iar pe urma s-a facut tarziu, iar el a trebuit sa plece. De atunci nu s-a mai intamplat nimic, nu am reusit nici macar sa vorbesc cu el, mereu acelasi lucru, mereu intervine ceva care sa ne desparta oarecum. Nu inteleg de ce poate fi atat de greu sa stai cu o persoana care te iubeste si pe care o iubesti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! uite cari problema. Mi-s-a intamplat acelasi lucru si mi-e cu pretenul meu.Si uite cum am rezolvat:in primul rand stai m-ai mult in preajma lui incearca sa ii spui ce simti pentru. el si tot ce s-a imtamplat pana acum intre voi, cum totul va sta in cale, in tot ce vrei s-au vreti sa faceti.Incearca sa stai cat poti de mult in preajma lui/cu el. Daca sunteti intr-adevar"INDRAGOSTITI", s-au sa zicem..."IN SECRET", pai da atunci clar ca trebuie sa petreci/petreceti m-ai mult timp impreuna si sa zicem SINGURI.Vezi cum reactioneaza si afla m-ai multe despre dragostea lui fata de tine! Si m-ai ales nu mai fi timida sa intervi in "grupul lui" de prieteni pentru ca cu siguranta nu ti se va intampla nimic, ba m-ai mult incearca sa il iei de langa ei si sa petreaca m-ai mult timp "posibil" cu tine.FI CURAJOASA INTREABAL TOT CE TE INTERESEAZA SI NU FI TIMIDA!>