| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ați putea să călătoriți în timp, ați alege sa mergeți în trecut sau în viitor?

Eu as alege sa călătoresc în trecut.

Mai exact în Februarie 2015.

As avea multe de schimbat.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In viitor

| RoyDupuis a răspuns:

In trecut!

| ToKen a răspuns:

Raman in prezent, iar in timp ce restul' calatoresc in trecut si viitor, le fur papucii de casa.

| KodrutZ a răspuns:

In trecut, mai exact prin 1920. Ca sa am timp sa influentez un pic carambolul al doilea mondial... sau macar sa incerc. Sau poate in 1989, sa le spun alor mei sa nu fie bivoli si imediat ce se liberalizeaza piata, sa cumpere terenuri linga Bucuresti de toti banii, nu sa stea ca jitele si sa se uite la ei cum se devalorizeaza, ceea ce dealtfel au si facut.

| LoveSleep a răspuns:

Evident că m-aș duce în viitor. Notele bune la examene nu se iau învățând.

| Doub a răspuns:

Trecut, acum câteva săptămâni... sau luni.

| R0R0 a răspuns:

In viitor.

| Idkidk a răspuns:

In trecut, am multe, multe de schimbat, mai ales in clasele 1-4 as vrea sa schimb ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă m-aş întoarce în trecut ar însemna că am regrete şi că vreau să schimb ceva, ce implicit mi-ar afecta prezentul, şi nici n-am de ce să mă întorc în trecut.
Dacă aş călători în viitor aş pierde "prezentul".
Dar poate m-aş întoarce în trecut, mai exact ieri, şi mi-aş face temele de atunci ca să nu mai pierd timpul azi, care de fapt ar fi mâine.

| CristinaSNC a răspuns:

In trecut, am multe de schimbat...