| mary_9568 a întrebat:

Daca ai avea un sot care bea si ar petrece o mare parte a timpului cu prieteni lui de pahar ce ai face?

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exact ce am facut: as divorta.

| Silvia a răspuns:

Prima data as vorbii cu el, sa vad ce se intampla. Poate are nevoie de ajutor. Apoi, daca ma vad incoltita si nu se poate face nimic in privinta lui, ii dau un sut in fund, sa stea cu betivii lui.

| anad a răspuns:

M-as asigura ca am unde sa plec (parinti, chirie, alt oras, alta tara)si l-as parasi fara sa ma uit inapoi.Astfel de oameni nu se schimba in bine, ci din rau in mai rau. El ajunge in final o epava, iar tie iti face viata iad.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu l as tine. Chiar daca sunt anumite pb [copii. buniri facute impreuna etc] as divorta si as luao de la capat. nu e un cap de lume.[ai cazut? te ridici si mergi mai departe nu te uiti in urma

| andreea7520 a răspuns:

Mi se pare ceva chiar aiurea, din moment ce aţi fost declaraţi soţ şi soţie normal că trebuie să vă petreceţi o mare parte din timp amândoi, sunt total de acord că soţul trebuie câteodată să mai iasă la o bere cu prietenii, la un meci şi soţia, cu prietenele ei, la o cafeluţă, dar nu mai mult de atât şi să nu devină chestia asta o obişnuinţă happy

| anna01 a răspuns:

As cauta un avocat si o chirie sau daca as putea l-as expedia eu din casa.Acum, sincer, o femeie nu trebuie sa se ofileasca in aburii de alcool ai sotului, nimic nu-i confera drepturi de viata sau de moarte asupra sotiei.Viata merita mai mult decat un act ingalbenit de fum si bautura, viata trebuie pretuita, RESPECTATA.Nu oferita pe tava... eventual la o masa de birt.Numai bine, Anna01

| Sasha_3991 a răspuns:

Ti se intampla tie?

| alex:) a răspuns:

Eu as divorta de ellaughing

| gossipgirlxoxo a răspuns:

L-as parasi fara sa stau pe ganduri. xoxo

| YoAnNa a răspuns:

A-s baga divort clar!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand nu l-as mai avea de sot, eu nu sunt genul de femeie care sa,, indure" in tacere si l-as lasa definitiv cu preietenii sai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@silvia:baaa. ce pana mea, facut-ai tu ceva
de-ajunse parteneru-ti sa-inceapa ca sa bea
si sa nu-l mai atraga deloc persoana ta
asa-i ca am dreptate ori poate nu-i asa?
nu l-ai oprit la vreme, conchid ca nu-ti pasa
tu n-ai facut nimica deci vina-i tot a ta
caci gura care spurca mai bine ar tacea