| anonim_4396 a întrebat:

Daca am comandat ceva de pe internet prin posta, acolo la posta se mai pastreaza produsul pana la sfarsitul lunii?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai dat adresa completa iti pastreaza pachetul 10 zile dupa care il trimite inapoi. Daca nu il ridici in 3 zile ti se percepe o taxa de 1 leu pentru fiecare zi. Daca e cu post restant il trimite inapoi dupa 30 de zile.

| mihai69 a răspuns:

Poșta păstrează un timp limitat trimiterile sosite și neridicate de către destinatar. Primele zile gratuit, următoarele percepând o taxă de magazinaj, iar după expirarea acelei perioade, returnează coletul.
M-aș mira să poată ține pachetul tău trei săptămâni - durata normală maximă e de 10 zile.
Vezi http://goo.gl/lJUOMu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După ce a ajuns produsul, cei de la poștă îți trimit un aviz. Odată trimis avizul vor mai aștepta câteva zile până-l ridici și dacă nu l ridici îl returnează.

| YesorNo a răspuns:

Nu prea cred. Daca nu il iei, vor trimite inapoi coletul.