| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un tatuaj mare pe mana si vreau sa ma angajez undeva gen vanzator la magazin sau orice altceva o sa pot? stiu ca nu poti doar la politie si in armata, dar de celelalte nu sunt sigur...
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde de angajator. Unii nu au nimic impotriva, altii au.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca ii pasa nimanui daca te angajezi ca vanzator... poate daca patronul e mai conventional

| AliGab a răspuns:

Legea iti permite sa te angajezi oriunde (mai putin politie/armata) chiar daca ai tatuaj, acum depinde si de angajator foarte mult

| AliGab a răspuns:

Totusi ca o parere incearca sa porti ceva cu maneca lunga cand te duci la un interviu

| CristiPrack a răspuns:

Legea nu cred că opreste acest lucru daca vrei sa devii vânzător, barman, bucătar, etc.,

| BiaIoana0310 a răspuns:

De obicei nu te poti angaja intr'o institutie de stat daca ai in tatuaj la vedere.
Daca te angajezi ca vanzator, nu cred ca ar fi vreo problema, dar depinde si de cel care te angajeaza:daca e mofturos, s'ar putea sa se lege de tatuaj si sa aiba ceva impotriva lui.