| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi al 3-lea razboi mondial si am lupta la baioneta, tu pentru cine ti-ai da viata?
Ai lupta pentru Romania?

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce nu? Un fel de Ecaterina Teodororiu contemporanahee hee

| Silvia a răspuns:

Eu as fii prima care as pleca departelaughing.

| Malvina24 a răspuns:

Nu cred ca ar lupta mai nimeni! deci...bine ca nu e caz real si e doar o intrebare!

Abh
| Abh a răspuns:

Nu sunt sigura, acum zeci de ani romanii aveau alta mentalitate, alte valori, ai pus o intrebare la care nu stiu sa raspund. Cred ca iti dai seama numai in caz real.

| OanaG a răspuns:

As lupta pentru mine, sa am grija sa supravietuiesc.

Romania ori fara razboi sau cu, tot e duce la vale laughing

| kamydana a răspuns:

Daca gandesti logic normal ca orice persoana ar lupta pentru tara sa asa si eu as lupta pentru Romania insa unii nu isi dau seama de lucrurile pe care le spun si ar lupta pentru alta tara, acesta a fost parerea mea sper sa te ajute cu ceva.

| FOCUS a răspuns:

Normal ca as lupta pentru tara mea, fie painea cit de rea tot mai bine e in tarisoara mea! hmmmmmmm, mai maryus, acum doua luni ziceai ca pleci intr-un turneu, cum se face ca esti pe fir? PASTE FERICIT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru nimeni si atit mai putin pentru acesta tara. Tara asta nu ma reprezinta, administratia catarata prin votul inconstientilor, la putere, nu ma reprezinta, ba mai mult nu ma lasa sa traiesc normal si linistit. In concluzie, nici macar nu ma doare de ea cum nici pe ea nu o intereseaza de mine. Atita timp cit existenta si traiul meu de zi cu zi se face printr-o lupta continua cu sistemul, el find dusmanul meu, cum sa lupt eu pentru el? Poate contra! Da, contra sistemului, daca se va ivi posibilitatea, cu draga inima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Este tara in care m-am nascut. Cu bune, cu rele, mi-a oferit un camin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughingPai eu nu stiu sa ma lupt laughingmai degraba mas ascunde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ala mic' -Ca sa nu mori fara raspunsul meu... Daca tot imi urezi Paste fericit! Nu crezi ca e normal ca sa fiu acasa la parinti? Pastele este o data pe an, turneul tot anul. Urez si eu la prieteni un Paste Fericit iar apoi, hai sa petrecem... Paste Fericit! dar nu pe iarba mea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teoretic, daca s-ar ajunge la lupta cu baioneta romania nu ar mai exista pe harta. si sa raspund si la intrebare, nu as putea sa lupt pentru natia asta de lingai si pupincuristi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| sergiuflore a răspuns:

Nu as lupta pentru apararea Romaniei din cauza ca nu ar fi pentru cine. Hotii adevarati sunt lasati liberi iar cei ce sunt prinsi ca au furat 1000 lei le da inchisoare.