| wolder a întrebat:

Daca ar fi sa alegi intre persoana iubita si cea mai buna prietena/cel mai bun prieten
Pe cine ai alege?

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fericita combinaţie când persoana iubita este şi cel mai bun prieten.

De ce să alegem?

| George1510 a răspuns:

Nu voi face aceasta alegere...Ambii trebuie sa fie alaturi de mine cu orice pret!

| FriendsShow a răspuns:

Fa ceea ce simti.winking Daca tu crezi ca pers iubita te iubeste si crezi ca vei ramane cu el toata viata ..normal ca alegi persoana iubita pentru ca prieteni iti mai poti face. Daca simti ca e o relatie copilareasca, care se termina peste 1-2-3 luni sau 1-2-3 ani, alege prietenia!
Eu asa as face!

| AgathaRo a răspuns:

Clar ca persoana iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe niciunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu as alege persoana iubita, de fapt am facut deja acest lucru si nu ma simt deloc fustrata de acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce ar trebui sa alegi? sunt atasari diferite, iar in multe cazuri iubita sau iubitul pot fi foarte buni prieteni, si daca trebuie sa alegi inseamna ca ceva nu e normal, nu funccioneaza corect, ori persoana iubita ori prieten, in cazul asta doar cel in cauza isi poate da un raspuns si poate analiza situatia si ce e gresit in ea

| AOLEVRIC a răspuns:

Depinde. Si persoana iubita si cel mai bun prieten te pot trada, trebuie sa ii gasesti pe cei care nu o vor face niciodata si dupa te gandesti. Desigur daca tin la tine nu te vor pune sa alegi iar daca esti obligat sa o faci, foarte nasol.

| Enanita a răspuns:

Buna!

Depinde de situatie, de cat de serioasa este relatia cu persoana iubita, de cat timp ii cunosc pe cei doi... Sunt multe lucruri pe care trebuie sa le iei in calcul, in fata unei asemenea alegeri, nu poti da un raspuns imediat.

Pa-pa!

| LikeGreen a răspuns:

Eu as alege cel mai bun prieten, pentru ca o iubita mai gasesti dar un prieten adevarat mai greu.Bafta

| Meaningful a răspuns:

Daca tensiunea vine din partea amandurora voi alege sa pastrez comunicarea cu amandoi.
Chiar daca ma resping si nu inteleg decizia mea, raman ferm pe pozitii pana isi baga mintile in cap.
Dar daca unul din cei doi imi cere sa rup relatia cu celalalt de dragul lui, cel care imi cere asta va fi cel care dispare din peisaj.
In ce priveste concretul, acum daca as fi pus sa aleg, il voi alege pe cel mai bun prieten. Si-a dovedit loialitatea. E un om extraordinar. Atatia oameni s-au perindat prin viata mea, el nu doar ca a ramas dar mereu m-a inteles oricat de mult i-am gresit.
M-a lasat mereu sa inteleg singur ca gresesc.
Si m-a primit inapoi cu bratele deschise de fiecare data ca pe un fiu risipitor.

| maychanges a răspuns:

Persoana iubita

| flavia2000 a răspuns:

Cea mai buna prietena. iubirea trece laughing