| Shadow136o a întrebat:

Dacă eu conduc și nu am băut alcool, dar iubita mea a băut alcool și ne sarutam, dacă ma oprește politia și îmi pune fiola este posibil sa iasă alcool în aerul expirat? Si dacă iese rezultat pozitiv cum le pot demonstra polițiștilor ca nu am băut nimic? Prin probe biologice?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciodata nu se poate intampla asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai fi extrem de ghinionist sa ti se intample asta, dar daca se intampla la probele de sange sigur iesi negativ

| Hammurabi a răspuns:

Poți să te săruți cât vrei.
N-are ce să-ți iasă ție la fiolă nici dacă ea e beată mangă.
Pentru că prin sărut, n-are cum să ajungă în plămânii tăi atâția vapori de alcool încât să-ți iasă la fiolă.

| Together a răspuns:

Ii poti intreba pe politisti cand esti in situatia aia. Poti cere test de sange, sau iesi afara din masina si respiri aer curat ce cateva ori inainte sa sufli.

| catalin09023 a răspuns:

Salut,

Exista sanse (spre 0, dar exista) sa iti iasa un 0, 01 rolling on the floor
Stai linistit, in cazul in care te opreste, si iti iese putina alcoolemie poti sa ceri probe biologice. (Sangele nu iti este afectat in urma sarutului, doar aerul expirat)

PS. Ma indoiesc sa iasa sau sa treci prin asa ceva, dar nu putem elimina nicio ipoteza.