| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma suna cineva cu necunoscut pot sa il dau la politie chiar si daca stiu cine ii?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sesizarea politiei fara a avea dovezi se lasa cu amenda. Daca ai apeluri repetate, obsesive o poti face dar poti sa si blochezi numarul. Il inregistrezi in telefon si apoi il bagi in black liste.

caramela
| caramela a răspuns:

Poti sesiza telefonia mobila unde esti abonata si te va sfatui ce sa faci.
La politie trebuie sa dovedesti ca X te agaseaza.
O zi bunahappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Si cum ar trebui sai dovedesc de exemplu? si de stiut stiu cine ma suna numai ca ma tot enerveaza

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se merge pe presupuneri daca nu poti dovedi, numai daca inaintezi o plangere politia va atentiona telefonia mobila unde esti abonata si iti va urmari apelurile.

| lpavel a răspuns:

Poti, dar trebuie sa ai dovezi!

| AirănMeidăn a răspuns:

stii ca poti bloca apelurile cu numar privat, nu? asta inainte sa mergi la politie

| Copac13 a răspuns:

Dca te exaspereaza sau te enrveaza da

| Thisisnotme a răspuns:

Da

| lovecioco1505 a răspuns:

1. Trebuie sa ai dovezi.
2. Trebuie sa vorbesti cu inca cineva si sa va puneti de acord
E destul de complicat cu cei care suna cu numar ascuns dar daca chiar te suna de te exaspereaza atunci da mergi la politie.

succes