| Roxysad a întrebat:

Daca merg la profil matematica-informatica:
1. in a 9-a, a 10-a, a 11-a si a 12-a ce ore o sa fac si cate pe saptamana?
2. din ce o sa dau la bac? dau si la o limba straina?(daca da e la alegere?)
3. in ce clasa credeti ca e mai greu? si care vi se par cele mai grele materii?
va rog sa ma ajutati ca nu stiu la ce profil sa merg (dintre mate-info si stiinte ale naturii) funda :d:d:d:d si vot happyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| carmen13 a răspuns:

O sa faci matematica 5 ore pe saptamana si informatica tot 5.la bac o sa dai romana, matemetica, biologie fizica sau chimie(la alegere) si competentele la informatica, romana si engleza...la stiinte ale naturii nu se face matematica, fizica, chimie se pune accent pe istorie, psihologie, filosofie.sunt doua profile complet diferite.pentru ca unul este considerat "profil real" iar celalalt "profil uman".eu am terminat mate-info bilingv si mi-a placut.imi plac stiintele reale nu sunt deloc buna la "invatatul pe dianafara ca papagalul" happy