| MayBeWill a întrebat:

Daca o persoana se imagineaza ca e mereu in centrul atentiei,ca e cea mai tare, alea alea.Ce parere ati avea de o asemenea persoana? Voi va imaginatii chestiile astea? funda.

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca cineva isi imagineaza asta, nu inseamna automat ca acea persoana este un cautator de atentie in viata reala. Uneori tindem sa ne imaginam ceea ce nu ne dorim neaparat sa fim doar din curiozitate sau ceea ce nu putem sa fim, din diferite motive, dar asta nu inseamna ca tot ceea ce ne imaginam reprezinta ceea ce suntem, de fapt (de aceea se numeste imaginatie - "locul" unde poti fi si face tot ceea ce doresti). Ceea ce iti imaginezi poate spune cate ceva despre tine ca persoana, dar nu cred ca e nimic rau in a-ti imagina lucruri, indiferent de natura acestora, daca in viata reala esti rezonabil.

| mona a răspuns:

Pe mine ma dispera astfel de persoane

| Androphyla a răspuns:

Daca ea doar se imagineaza si in realitate nu este, tind sa cred ca porneste problema de la cerebel si are nevoie de un psihoterapeut. Sau poate ea chiar isi doreste sa fie in centrul atentie dintr-o trauma suferita in trecut si de aceea isi tot imagineaza astfel de lucruri. Deja daca plecam de la imaginatie se pot dezbate multe subiecte, dar ne limitam. happy

| Simion_Alexandru_1992 a răspuns:

Nu poti sa imaginezi ceva ce nu esti. Cand iti imaginezi ca esti fricos, esti fricos. Cand iti imaginezi ca esti curajos, esti curajos. Suntem ceea ce gandim ca suntem. Parerea mea despre o anumita persoana sau parerea unei persoane despre mine, este exact asta : O parere.
Din fericire, nu exista un adevar absolut. Deci, in timp ce pentru tine pot parea o persoana inteligenta, pentru o alta, ceea ce as spune ar putea fi non-sens. Care ar avea dreptate? Amandoua persoane happy Fiecare isi traieste propriul adevar. Nu am nici o parere despre nimeni.