| infires a întrebat:

Daca pe lume n-ar mai exista teama, ia-i spune persoanei iubite ce simti pentru ea?

2 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Cu siguranţă. Dacă nu ar exista teama, i-aş spune tot ce simt dintr-o singură răsuflare.Dar sunt lucruri ce mă opresc în loc şi nu-mi permit să merg mai departe.Nu ştiu dacă ar înţelege ce am de spus şi îmi este teamă să mă implic. Însă dacă n-ar exista teamă, nu aş avea de ce să mă ascund.O zi frumoasă îţi doresc.Nobody4Nobody.

| harciog a răspuns:

Da-mi voie sa-ti traduc aceasta teama drept prostie sau timpenie crasa.Iti este teama ca o sa te respinga, dar nespunindu-i nimic este foarte posibil sa-i favorizezi departarea si deci rezultatul este acelasi. Timpenia si prostia crasa consta in faptul de a nu incerca nimic.