| iwanttodestroytheworld a întrebat:

Daca tratezi o planta numai cu substante toxice aceasta va deveni otravitoare sau va muri?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Nu prea sunt eu cu plantele da' parerea mea este ca depinde de ce-i dai. Poate n-are efect pe ea.Omu' are acid clorhidric in stomac, nu cred ca si plantelor bazofile(parca asa le zice...) le-ar conveni sa aiba asa ceva in ele/sol.E al dracu' de evident, omu' nu-i o planta.Chiar si intre animale exista diferente intre cantitatea necesara de otrava.
O varianta ar fi sa fie omorata de substanta in mod indirect, adica solul sa nu mai sustina acea planta.
Iar cu devenitul otravitor nu stiu daca se poate dar daca o otrava ar putea ajunge intr-o planta si sa ramana acolo o perioada de timp fara sa o omoare atunci da, ar fi otravitoare planta.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tie ce ti s-ar intampla daca ai lua ceva toxic? Ai deveni otravitoare?

| gemeni6226 a răspuns:

Va muri.