| limpbizkit a întrebat:

Dau funda! De o zi nu imi merge messengerul, l-am dezinstalat si am instalat altul..pentru ca am crezut ca nu e bunhappy, iar acum nu imi merge nici cel nou...nu merge dupa ce imi bag id si parola, imi spune sa verific daca este conectat netuloh go on Netul e conectat din moment ce folosesc Google, Facebook, Youtube..etc(stiti la ce ma referbig grin)..Ma puteti ajuta?big grin

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi aici ->>>
http://www.tpu.ro/......nternetul/
Bafta!

| limpbizkit explică (pentru neluL):

Ma poti ajuta? ..nu prea am inteles ce e de facut happy

| neluL a răspuns (pentru limpbizkit):

Primul pas->Regleaza data si ore la pc si apoi da un restart si intra pe mess.

| limpbizkit explică (pentru neluL):

Am reglat data si ora, i-am dat si restart, apoi am incercat sa intru pe mess..si nu merge imi apare ca nu pot intra pe mess..si apare sa dau troubleshoot si cancel atat happy

| neluL a răspuns (pentru limpbizkit):

Dar aici poti intra?
http://tiny.cc/mzk5hw

| limpbizkit explică (pentru neluL):

Nusad

| neluL a răspuns (pentru limpbizkit):

Ce eroare iti da? Ce browser folosesti?

| limpbizkit explică (pentru neluL):

Imi spune ca nu e buna parola happy, folosesc google chrome.

| neluL a răspuns (pentru limpbizkit):

ATUNCI nu e buna parola si degeaba ne chinuim (eram sigur de asta). Cineva ti-a schimbat parola sau ai uitat-o tu!

| limpbizkit explică (pentru neluL):

Nu...cum sa uit...id il am de foarte mult timp..si il folosesc zilnic! am incercat sa intru pe alt id dar la fel..nu ma lasa happy..nu merge nici un id happy asta e problema.

| neluL a răspuns (pentru limpbizkit):

Da-mi prin mesaj privat ID-ul si adresa de email sa verific eu!

| limpbizkit explică (pentru neluL):

Adica ce? laughing

| neluL a răspuns (pentru limpbizkit):

Ce ai gasit de ras? Ce crezi ca pot face eu cu un id? Cred ca stiu id-ul la cel putin 200 de utilizatori de pe TPU pe care i-am ajutat si deocamdata nu a plans nimeni.

| limpbizkit explică (pentru neluL):

Nu am inteles ce poti face "doar"cu id-ulhappy...

| neluL a răspuns (pentru limpbizkit):

Am zis ID-ul si parola! Dar nu ma rog de tine sa te ajut...si asa nu am timp! Primesc peste 150 de mesaje private zilnic aici pe TPU.

| limpbizkit explică (pentru neluL):

Ok..cred ca o sa rezolv eu cumva happy mersi oricum:*

| neluL a răspuns (pentru limpbizkit):

Eu zic ca parola nu mai este buna! De fapt de aceea te-am pus sa te conectezi in browser cu ea.bye,bye wave

| limpbizkit explică (pentru neluL):

Nu are cum happy..am peste 10 id-uri facute asa in prostie...si am incercat sa ma loghez cu ele happy si nu merge.

| neluL a răspuns (pentru limpbizkit):

In Yahoo Messenger ce eroare iti da? Ce fel de conexiune ai? Lan sau wifi?

| Nicoeta_Bea_1992 a răspuns (pentru neluL):

Ba neluL imi zici si mie dc nu imi merge messu imi apare yahoo messenger don't send error dc dracu imi apare asa?

| neluL a răspuns (pentru Nicoeta_Bea_1992):

Da click dreapta pe iconita de la messenger ->Proprietati -> Compatibilitate -> La Mod Compatibilitate alege alt sistem de operare si click pe Apply ->OK.Acum deschide YM.

| Shinobi_Guren_1995 a răspuns (pentru neluL):

Nelu eu am aceeasi problema ca limp doar ca mie nu imi maiscrie nimic mi se inchide messul cand dau sing in

| neluL a răspuns (pentru Shinobi_Guren_1995):

YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Mai intai debifeaza ''Sign In Automatically'' din panoul Yahoo Messenger si inchide programul.
Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Debifeaza yahoo messenger -> click pe Apply ->OK -> restart pc.
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Sterge fisierele temporare în folderul Temp:
Intra in Start> Run> %temp%... sterge folderul Yahoo
Start> Run> temp... sterge folderul Yahoo
Start> Run> prefetch... sterge folderul Yahoo
Asigura-te ca, pc-ul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Din nou restart si instaleaza YM.

INSTALARE Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml

30 răspunsuri:
| Stan_Radu_1979 a răspuns:

Va rog ajutati-ma si pe mine cand instalez imi zice install unsuccesful ca sa restartez computerul si nu stiu ce... l-am restarat dar acceasi treaba ce pot face?

| Pysy_Andreea_1990 a răspuns:

Da este o forma usoara si am 9 ani si te pot ajuta stii ca uneori ai virusi in calculator? Da ai si un virus s-a dus la yahoo mess (m-i s-a intamplat si mie)Este usor foarte usor simplu, Bagi Windosul si gata iti reseteaza calculatorul dar atentie!:Copiieaza tot ce este improtant! Si in afara de asta trebui un Windos de la Upc ca acolo sunt Windosele ce le mai bune! Ok?

| Teo_Gherghinis_1991 a răspuns:

Simplu, suna la cei ce iti ofera serviciile de net, e o problema de setari de la ei big grin (proprie experienta)

| limpbizkit explică (pentru Teo_Gherghinis_1991):

Am rezolvat problema deja, mersi de rasp :*

| Tau_Maryutzu_1998 a răspuns (pentru limpbizkit):

Frate poti sa-mi zici si mie cum ai facut ca si eu am aceas problema de aproape 2 ani si m-am schimbat de la RCS-RDS la Dolce dupa m-am mutat la UPC si am ramas la el si tot nu-mi merge plzzzzz ce ai facut

| Didi9605 a răspuns (pentru limpbizkit):

Cum ai rezolvat cu messul, am aceeasi problema sad ma poti ajuta?

| bbbcarmen a răspuns:

SAL aceiasi problema am si eu numai ca mie imi merge parola da cind scriu id-ul si parola dau enter si im apare eroarea, daca ai rezolvat cum ai facut? sau daca stie cineva care ma poate ajuta? va rog nu mai stiu ce sa ii fac...