| DANNY1004 a întrebat:

De azi dimineata e o chestie la care ma tot gandesc si este foarte important pentru mine sa aflu un raspuns de la cineva care se pricepe la psihologie si la vise.
De vreo luna sau asa ceva incerc sa am vise lucide. Pana acum am avut numai doua foarte scurte, pentru ca eram prea entuziasmat si m-am trezit, dar deja am multe vise foarte clare si pe care mi le amintesc perfect dimineata.
Noaptea trecuta am avut mai multe vise si unul din ele a fost foarte lung si interesant. Povestea e lunga, dar finalul conteaza.
Eram intr-un fel de autobuz fara acoperis. Pe niste poduri ciudate si cu multe curbe soferul a gresit directia si am ajuns toti in apa. Erau si cativa oameni mari in autobuzul acela, dar mai mult copii mici. Toti erau disperati sa salveze copiii aceia si eu m-am gandit imediat sa ii ajut. Soferul tocmai scosese din apa un bebelus care arata de parca s-ar fi nascut chiar atunci si mi l-a dat mie sa il duc spre mal. Mama lui plangea pe marginea apei si i l-am dat in brate, iar copilul acela nu misca de parca era mort, dar dupa aceea a inceput sa scuipe apa si si-a revenit si eu si mama lui eram foarte fericiti. M-am gandit sa ma intorc ca sa ii ajut pe oamenii aceia, dar mi-am amintit ca nu stiu sa inot prea bine, ceea ce e adevarat si in realitate, asa ca am ramas pe mal si ma uitam pe un fel de tabele pe care tot aparea cate persoane au putut fi salvate si alte persoane la care scria 'am incercat', adica nu s-a putut face nimic si s-au inecat.
La un moment dat m-am trezit si prima intrebare care mi-am pus-o a fost daca si in realitate as fi fost in stare sa stau pe mal si sa nu mai incerc sa ii ajut pe oamenii aceia care incercau sa salveze pe cat mai multi. Eu ma gandesc ca nu as face asa niciodata, dar totusi exista posibilitatea ca eu sa incerc sa ma mint ca sa nu ma simt vinovat si de fapt ceea ce am gandit si simtit in vis sa fie gandirea adevarata? Pentru ca tot eu gandeam si atunci, chiar daca era doar in vis.
Stiu ca am scris foarte mult, chiar daca am incercat sa fie cat mai scurt, dar am vrut sa se inteleaga cat de cat ce vreau sa spun, in caz ca e cineva care ar putea sa imi dea niste raspunsuri.

1 răspuns:
| DANNY1004 explică:

Pentru cine mi-a raspuns prin mesaj (petruclaudiu78)
Va multumesc foarte mult, dar nu pot sa va raspund la el pentru ca sunt junior pe TPU. Am trimis o felicitare, pentru ca mi-a spus cineva ca merge asa dar nu stiu daca ati primit-o. As mai avea mai multe intrebari si as vrea sa vorbim cumva in privat daca se poate.