| Furnicuta000 a întrebat:

De cand au devenit oamenii asa sensibili cu rasismul? De ex eu am vazut multe persoane de culoare in Romania dar nu am auzit vreun comentariu rasist despre ei, doar despre cetatenii de etnie rroma (si nu pentru ca au pielea mai inchisa la culoare ci pentru caracterul lor). Ideea e ca am vrut sa-mi fac suvite din alea box braids si tipa de la salon mi-a zis ca nu face pe persoane cu pielea alba pentru ca aceste codite sunt specifice persoanelor afro americane si ca se considera rasism. Pai in cazul asta nu e rasism fata de mine?

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Unde dracu ai gasit salonul ala? Mergi la altul si o sa-ti faca ce vrei tu. Crezi ca banii unui alb nu merg? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia să îi spui respectivei că e atât de toantă încât nu e în stare nici să preia cu succes ideile proaste ale americanilor. Aranjarea părului într-un anume fel specific oamenilor negrii se numeşte (şi e o chestie foarte de rău printre idioții din SUA) "cultural appropriation", nu rasism.
"De cand au devenit oamenii asa sensibili cu rasismul?"
Proşti, nu sensibili la rasism. Oamenii ca tipa de care te-ai lovit tu au fost proşti mereu. De când au început să îi preocupe rasismul împotriva oamenilor negrii? În mod sigur de anul trecut când teroriştii de la blm au ars SUA în aplauzele mediei.

| Fabianaa a răspuns:

Din cauza ca e un trend pe tiktok. Legat de rromi, acolo nu e vorba de rasism, deoarece ei nu sunt discriminați din cauza etniei sau culorii pielii. Vezi rromi care o duc mai bine decat romanii, ei având aceleași drepturi și responsabilități. E vorba despre reputația pe care ei și-au creat-o și comportamentul lor. Sa nu uitam ca sunt o grămadă de rromi care fura, mint, comit diferite crime, etc.