| roxanamariaa a întrebat:

De cand sunt mica, dorinta mea este sa devin jurnalist. Ador sa scriu articole si m-am gandit sa imi fac un blog si sa postez acolohappy
Imi puteti da niste idei despre ce sa scriu?

Răspuns Câştigător
| roxana112014 a răspuns:

De exemplu eu as scrie despre oamenii cu dezabilitati, despre copii orfani, problemele sociale...parerea mea :*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Chiar daca esti mica, de ce crezi ca poti deveni jurnalist daca nu ai si inspiratie? Incearca sa-ti scrii povestea copilariei tale.

| paulpetrolistu a răspuns:

Ai putea sa scrii despre defectele societatii in care traim! sau despre chestii pe care le vezi, locuri care te-au impresionat! funda?

| HolyDesire a răspuns:

Despre ce iti place pentru ca o sa o faci cu placere si pasiune

| hellangel852 a răspuns:

Asta numai tu stii, scrie despre ce te inspira, ce-ti place tie cel mai mult. ce te pasioneaza! poti scrie despre orice!:*