| Pinkyyy;x a întrebat:

De cate ori este necesar pe zi sa ma spal pe dinti? Eu ma spal dimineata dupa fiecare masa si seara inclusiv. Vreau sa am dintii mai albi si mai frumosi.

Răspuns Câştigător
| Irina117 a răspuns:

Pai Indicat e sa te speli de 2-3 ori... poate si mai mult.
Daca vrei sa ai dintii albi...asculta si de sfaturile bunicii.Adica:foloseste bicarbonat de sodiu... dar nu trebuie folosit in exces, pooate distruge smaltul.
Foloseste o pasta de dinti cu fluor.
Poti folosu si ata dentara si apa de gura.
Eu iti recomand pasta de dinti colgate max fresh
are niste particule care iti dau o prospetime, are si fluor, albeste si dintii
nu uita ca in fiecare seara sa te speli pe dinti
iar daca ei nu se albesc in 1 saptamana nu e problema...cu timpul se vor albii, nu are cum asa de repede, pe parcurs.
oricum succes!big grin

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Indicat este sa ne spalam pe dinti de cel putin 2 ori pe zi, iar de 3-5, adica dupa fiecare masa (cum faci tu thumbs up ) e chiar perfect! Tine-o tot asa!winking thumbs up day dreaming

| RainBow_2697 a răspuns:

De 2 ori pe zi e normal sa te perii[speli] pe dintii. dimineata si seara.

| albinuta_2886 a răspuns:

Medicul meu stomatolog mi-a recomandat sa ma spal de 2, maxim 3 ori pe zi. Daca te speli prea des iti vei rani gingiile si vei cauza alte probleme. Nu ti se vor albi dintii daca te speli de mai multe ori. Daca vrei dinti mai albi evita alimentele/bauturile care impiedica acest lucru sau mergi la dentist pentru o albire.