| Vizitiul a întrebat:

De ce a disparut solidaritatea dintre semeni? A existat vreodata asa ceva?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Solidaritatea a existat si inca nu si-a dat ultima suflare. Doar ca in ziua de azi avem nevoie de o motivatie ceva mai mare. Nu avem siguranta in ce priveste recunoasterea ajutorului nostru, de orice natura ar fi el.

| Vizitiul explică:

Lora-mi-am schimbat doar cojocul, viata consta in diversitate.

| Narfundo a răspuns:

A existat sa stii.

| gabriela a răspuns:

A existat si exista, doar ca invrajbesc, incita si manipuleaza poporul. unele canale media si politicul! Oare asta ar fi rolul lor?

| gabriela a răspuns:

Am raspuns, dar nu mi-a fost permisa postarea. Cica exista in baza de date. Am scris ca solidaritatea a existat si exista, doar ca, unele canale media si politicul invrajbesc, manipuleaza poporul! Ia sa vedem trece? laughing

| Aimee_7045 a răspuns:

Da a existat cand oamenii erau ca si fratii unii pentru altii...si mai exista inca doar ca sunt cazuri foarte rare.
Cred ca a disparut datorita dorintei crescande a oamenilor de a avea cat mai mult, de a se gandi si preocupa doar de sine, de a vedea doar ce le convin sa vada
Am devenit nepasatori la ceea ce se intampla in jurul nostru, interesati, ignoranti, vanitosi si ipocrizi.