| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce am impresia ca sunt inghesuit intre patru pereti limitati in care trebuie sa cred pur si simplu? De ce am impresia ca lumea e mica si inghesuita.Sunt plictisit,ma zbat intre patru pereti,deci e o poveste plictisitoare viata asta creata de catre societate,cand citesti o poveste de repetate ori te plictisesti,nu? De ce exista credinte si convingeri in care credem? De ce ne inghesuim si nu vedem totul ca pe un infinit libertin? Deci viata unui om de ce se limiteaza la o casa,o masina,un loc de munca,o religie,niste legi, un buletin si cateva hobby-uri? Nu suntem noi inchisi aici intr-o poveste creata in care credem prea mult si din care nu putem iesi? Nu e viata un infinit plin de mistere care nu se mai termina niciodata? Voi cum vedeti viata asta?

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Viata este frumoasă dacă ai în jur prieteni adevărați, ajuți pe alți, te străduiești sa fii un om mai bun. Dacă te implici în activități care îți aduc satisfacții, îți dai seama ca viata nu e plictisitoare, ci nu ai timp pentru tot ce vrei sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ieși din casă și tu...

| FloareaSoarelui96 a răspuns:

Pentru că ești mare, de asta.