| luetA a întrebat:

De ce ateii sunt impotriva celor care cred in Dumnezeu si incerca sa-i faca pe unii sa nu creada in el? Si eu sunt ateu dar totusi nu pot sa-i inteleg pe unii.Pana la urma daca nu ar fi el nu stiu ce s-ar alege de noi(ex. razboaie, crime, violuri etc). Nu cred in el dar cred ca este poate singurul lucru care asigura stabilitate si pace intre oameni. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Gospell a răspuns:

Acei atei de care zici tu, sunt putin obsedati sa manipuleze lumea cum vor ei.

7 răspunsuri:
| MariuZ a răspuns:

Ai intrebat o prostioara. Ateii nu cred in Dumnezeu... cum poti fi impotriva a ceva ce crezi ca nu exista? E ilogic.

| denisa0906 a răspuns:

Ei bine eu cred in El asa d mult incat nu as putea sa traiesc fara El a, El face pace pe pamant.tongue ni atei stii km is. ei nu il cunosc si probabil de aceea sunt asa

Răspuns utilizator avertizat
| luetA explică:

Imi cer scuze pentru greseala, nu am nici o scuza.Reformulez.De ce ateii sunt impotriva celor care cred in Dumnezeu si incerca sa-i faca pe acestia sa nu ma creada in el?

| luetA explică:

The Anonim ''Vei da socoteala in fata lui''? Practic nu iti da de ales si e normal ca majoritatea sa creada de frica.

lolita
| lolita a răspuns:

Ceea ce afirmi nu are nici o logica, multe razboaie sunt din cauza religiei daca nu ai observat.
si exista crime, razboiuri etc, nu vreau sa discut acum despre ceea ce inseamna sa moara oameni nevinovati.

| Incubus a răspuns:

Nu nu cred