| Girly97 a întrebat:

De ce atunci cand traduc manuale trece timpul atat de repede fata de atunci cand nu fac nimic? Uneori nici nu simt cat de repede zboara timpul!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu traduci manuale? wow, din Engleza? si eu patesc la fel cand traduc, desi e cam greu, nu e usor sa potrivesti contextul de exemplu din Engleza in Norvegiana

| Sofer a răspuns:

Pentru ca o activitate fie ea la pc sau alta munca iti da senzatia ca timpul trece repede.

| snzpaul a răspuns:

Pentru că faci ceea ce îți place și depui pasiune și uiți noțiunea timpului.

| InvatamProgramare a răspuns:

Pentru ca atunci cand faci ceva (mai ales ca atunci cand faci activitati care iti plac) creierul este ocupat si nu mai este atent la trecerea timpului. Atunci cand nu faci nimic creierul nu este ocupat si este mai constient de timp.