| Alice_6278 a întrebat:

De ce caredetzi ca "viata are prioritate"?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la moarte, nu ti-ai dat tu viata, prin urmare, nu ai dreptul sa ti-o iei. Cat despre intelegere, asta-i doar impresia ta, esti la o varsta puerila, esti o tanara aspiranta pe caile vietii, daca tu crezi intr-un fel, iar altul te contrazice, brusc o sa zici " nu sunt inteleasa, total ambiguu. O sa intelegi ce am vrut sa exprim odata cu inaintarea in varsta. Nu uita, viata insusi este o lupta. Nu are importanta ca ai cazut, important e sa te ridici, sa mergi mai departe.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Viata are prioritate pentru ca moartea e prinsa in trafic la intersectia bulevardului Victoria cu 1 decembrie 1918
Spune-le asta soferilor inconsitienti care au dat mita ca sa aiba carnetul in buzunar si acum fac carnagii pe sosele.Viata n-are prioritate daca te urci la volan ranga si vezi spiridusi verzi in fata sau daca vrei sa te dai cel mai tare "tha cking of soseles of Rumania" si te opresti in primul stalp.Atunci moartea are prioritate.Si nu e chestia ca mori, dar mai iei si pe altu dupa tineraised eyebrows

| Vizitiul a răspuns:

Pentru ca este cea mai de pret comoara care i-a fost daruita unui om.

| Vizitiul a răspuns:

Nu era cazul sa fii asa dura, ai exacerbat putin, pune-te o clipa in locul ei. Cum ai digera tu cuvintele astea? Numai bine.

| gigiro a răspuns:

Nu stiu de ce dar cred ca intrebarea trebuie reformulata. Nu am auzit aceasta expresie decat atunci cand are loc o calamitate, si spui: duca-se casa, viata omului are prioritate.

| Anca a răspuns:

Pt ca atunci cand treci printr-o mare nenorocire iti dai seama ce inseamna viata!
Io zic scumpa mea sa faci o plimbare pe la terapie intensiva si reanimare sa vezi cum se chinuie acolo oamenii intre viata si moarte, cum sunt conectati la nu stiu cate aparate si se chinuie sa moara ca sa nu se mai chinuie si atunci nu vei mai spune niciodata ca vrei sa mori!
Esti o copila fara minte si vorbesti numa prostii!
Vai s-amar de viata celor care vorbiti asA! Nu stiti voi ce-i moartea de vorbiti asa ceva!
Sinucide-te daca chiar vrei sa mori!

| Anca a răspuns:

Dany, tatal meu e in coma de 5 zile!

Zilnic calc in terapie intensiva!
Sunt socata sunt distrusa nu mai stiu de mine!
Cand aud copii idioti spunand asa ceva imi doresc saºi pun pe ei in locul lui si saºl aduc pe el inapoi la viata! Pt ca el chiar isi doreste sa traiasca!

| Alice_6278 explică:

Prefer sa traiesc. dar de multe ori prefer sa mor deaorece de multe ori nimeni nu ma poate intelege.

| Juliana a răspuns:

Pentru ca e viatalaughingde exemplu doar acum pot vorbi cu tine ...nu cred ca te-ai bucura daca nu ar fi asa[ma refer ca daca nu as fi in viata si as vorbi cu tine]laughing

| chocolatte a răspuns:

Pt ca e unica, scurta si merita traita cu bune sau ele!

| chocolatte a răspuns:

Pt ca e unica, scurta si merita traita cu bune sau rele!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine zice ala e!