| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeti ca daca o persoana asculta manele e cocalar/a?

Răspuns Câştigător
| Ralucutsa a răspuns:

O persoana nu poate fi caracterizata prin calitatile si defectele sale, prin faptele sale, dar si prin muzica ascultata.
Daca tu de exemplu esti o fana a manelelor nimeni nu are dreptul de a te crede o tiganca sau o cocalara, ba chiar o pitipoanca mai nou.
Toti avem preferintele noastre in materie de imbracaminte, stil, dans, gandire si nu in ultimul rand, muzica.Nu mi se pare ceva iesit din comun sa asculti manele.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare om ascultă muzica care dorește.
Gusturile nu se discută. Cui nu-i place nu ascultă.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Fiecare gen de muzica denota caracterul ascultatorului! Muzica clasica, rockul, romantele, manelele...toate au audienta in functie de educatia si simtamintele fiecaruia. Daca asculti manele nu esti neaparat cocalar, dar esti pe aproape!

Elianna
| Elianna a răspuns:

@robert 1239: Poate ca ar fi trebuit sa pui ghilimele de citat la "nu prea stie sa vorbeste romaneste", ca sa nu intelegem cumva noi ca si tu ai probleme cu gramatica limbii romane!

| Vizitiul a răspuns:

Uite, recunosc, si eu mai ascult manele din cand in cand, in special la un pahar de vin, la o bere etc...
Asta inseamna ca sunt cocalar? In niciun caz. Nu genul de muzica te caracterizeaza, ci felul tau de a fi, faptele ce le comiti, comportamentul tau in societate.

| slam a răspuns:

Deoarce cocalarii asculta manele straight face

| AnaMaria42312 a răspuns:

Pai manele inseamna incultura si superficialitate (asta cred eu) si daca asa e muzica poate asa sunt si ascultatorii. no ofence. poate mai sunt si unii care nu.

| cornculapte a răspuns:

Nu cred asta. Daca asculti manele nu esti neaparat cocalar. Nu toti cocalarii asculta manele si nu toti care asculta manele sunt cocalari.
Cocalarii sunt definiti de felul lor de a vorbi, de a se imbraca, pe scurt - de a fi, nu neaparat de muzica pe care o asculta. Ca cei care canta manele sunt in general cocalari, asta e adevarat, dar e si partea a doua. Anyway, a nu se confunda cel care canta cu cel care asculta.

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Si eu am avut o perioada scurta care asculatm manele! Fiecare are momentele lui!big grin
Dar asta nu inseamna ca esti cocalar\a sau rrom\ca!
In plus unele sunt amuzantelaughing

| Didi14 a răspuns:

Buna!

Nu cred ca cocalarii sunt acei ce asculta manele!

Un exemplu: daca tu asculti manele si cineva vine si iti zice cocalaro, acea persoana face asta doar pentru ca nu asculta manele si se crede ''tare''. Manelele ca sa zicem asa nu mai sunt la moda!

Eu una nu ascult manele pentru ca nu imi plac!

| robert1239 a răspuns:

Pentru ca manelarii de obicei nu prea stie sa vorbeste romaneste si de asta. Aproapo nu poti fi cocalara.rolling on the floor