| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeti ca oamenii polueaza?

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Din lipsa de educatie.Nimeni nu a luat in serios pana acum nici macar legile actuale in privinta evitarii poluarii.Si nici nu sunt totdeauna de vina doar turistii dar si autoritatile; mi s-a intamplat de multe ori sa constat lipsa cosurilor de gunoi sau distantele mari pe care trebuie sa le strabati pana la ele.Cred ca alaturi de educatie trebuie inasprita si legislatia.

| Andreea_8014 a răspuns:

Pt.ca unii nu cunosc intelesul cuvantului"Nesimtire"
happy

| thealc a răspuns:

Pentru ca omul este cel mai nenorocit animal

| unu a răspuns:

Pentru ca vrem sa traim bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiindca o fac.santem cei mai mari producatori de gunoaie si reziduuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Primul om care a poluat a fost acela care a tras primul partz."

Acum, vorbind serios, omul a inceput sa polueze atunci cand a descoperit focul iar pentru cei care se dau asa de inteligenti sustinand ca ei lupta impotriva poluarii ii invit sa dea un exemplu umanitatii, retragandu-se in munti si renuntand la tot ce ii inconjoara si inseamna industrie sau.,. foc. Poate doar stand o perioada in fundul gol in mijlocul pesterii le va veni mintea la cap.
Adevarul este ca toti poluam. Evident, lumea ar trebui sa fie mai responsabila si nu ma refer neaparat la populatie pentru ca eu, tu si alte cateva miliarde ca noi nu poluam in 50 de ani cat polueaza industria la nivel global intr-un singur an.