| Octavian_Aly_1998 a întrebat:

De ce e important respectul?

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Pentru că toți ni-l dorim.
Baftă!

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru că, conteză mult respectu la o personă.
Te ajută să crești mai bine în ochii altora.

| Wøodenpints a răspuns:

Respectul de sine este singurul care ar trebui să fie important, și care pentru pentru majoritatea nu înseamnă nimic.
Restul respectului e doar pupincurism ieftin și formalități fără logică.

| Lolităăăă a răspuns:

Ca e laughing

| Rozetta a răspuns:

Daca respecti, vei fi si tu respectat!

| Agnieszka a răspuns:

Pentru ca si tu la randul tau iti doresti sa fi respectat, probabil nu de o anumita persoana, dar oricine merita respect. Tine de bun simt si de cei 7 ani de acasa.

Totusi a respecta nu inseamna a "pupa in fund" o persoana, dar a da o buna ziua si a nu deranja persoana respectiva, este macar minimul de respect pe care il poate oricine oferi.