| anonim_4396 a întrebat:

De ce injura lumea atât de rau în ziua de azi? Mai ales pe Facebook!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar și cei în vârstă înjură și blestema pe Facebook sunt și bigoți, mai urca și în tramvaie sa se certe cu tineri, sa le jignească, se plimba toată ziua

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lumea a înjurat mereu. Acu ii vezi mai ușor doar.

| ShaOfHatred a răspuns:

Oamenii întotdeauna au înjurat, mai pe față sau mai pe ascuns. Contează să știi în ce situații nu se înjură și în ce situații îți permiți să înjuri. Dar asta doar din educație poate să rezulte.
Și eu, înjur foarte mult și sunt foarte creativă la înjurături și insulte și nu țin seamă de nicio cenzură, daaaar, nu în public. Nu unde sunt oameni pe care i-ar deranja să audă spurcăciuni. Mai ales că poate sunt și copii prin preajmă, care o să bage la cap înjurăturile alea. Și o să le dea mai departe.
Și legat de partea cu Facebook și orice rețea de socializare; oamenii care înjură cu patos și care atâta știu (nu că la mișto mai scapă o înjurătură), nu și-or luat niciodată un pumn în față pentru înjurarea persoanei nepotrivite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa calificăm vă văd puțin debusolați.

Un om care nu înjură este un om care trăiește degeaba. O sa ziceți acum pai onure tu zici de Dumnezeu și alea corect da nu știți ceva - _- orice înjurătură are și un bine. Voi ați auzit înjurătura futamaș în gura ta de turc spurcat? Pe mine ma spovedești și ma trezește la realitate. Amin Doamne.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Lipsa educației și libertatea prost înțeleasă

| ALM2000RO a răspuns:

Lipsa de educație își spune cuvântul.