| DCSHOE a întrebat:

De ce iubim pe cei ce ne ignora si ignoram pe cei ce ne iubesc?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că suntem suciți rău și de cele mai multe ori dorim ceea ce nu putem avea.
Vrem merele din vârful pomului, nu cele căzute, pe care le avem la picioare.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru că este în firea unor oameni să-şi dorească ceea ce nu pot avea. Iar atunci cand obţin ce vor, merg mai departe şi caută iar altceva!
Dar nu toată lumea este aşa.

| baru a răspuns:

Sall. Nu noi hotaram pe cine sa iubim si pe cine nu. Pa!

| negru30 a răspuns:

Doamne de unde ai scos asemenea intrebare - cum sa iubesti pe cel care te ignora si... Eu stau langa cei care ma iubesc iar cei care ma ignora sa se duca cu Dumnezeu

| IMC90 a răspuns:

Eu ii ignor pe toti... Asta ma face cumva ursuz si asocial?hee hee

| greenish a răspuns:

Buna intrebarea happy Si eu ma intrebam deseori aceeasi chestie si am ajuns la concluzia ca inimii nu ii poti ordona. Doar cei cu adevarat norocosi iubesc si sunt iubiti. Altii, trebuie sa mai dea un search pe Google laughing