| DaReZon a întrebat:

De ce majoritatea baietilor aleg sa aiba prietena, mai mica la varsta, decat el?

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| InoTkd95 a răspuns:

Psihologic, se zice ca maturitatea fetelor trebuie sa fie egala cu cea a baietilor. ( stiind ca fetele se maturizeaza mai repede) Dar asta nu este o regula. Siguranta oferita de un baiat mai mare, dar si intelegerea. In cazul unor relatii serioase.

| RAY a răspuns:

Lipsa de maturizare fizica,psihica,societatea,asta vede la parinti lui, familie, dominarea fizica, rusine fata de amici, fetele vor parteneri mai mici ca ele

| Azµre a răspuns:

Ca să o prostească mai ușor, să o bage mai ușor în pat.

| h3r a răspuns:

Are impresia că o domină, dar de fapt nu-i așa.
Bine, mă rog, exceptând cazurile puțelor ăstora care postează întrebări despre sex.

| Dariusuu a răspuns:

Ști de ce?

Pentru că majoritatea fetelor nici nu s-ar uita la un băiat mai mic decât ele.

Cică așa e la modă.
Și sunt unele care se întreabă cum poată să facă ca băieții de 3, 4 ani mai mare decât ele să se uite la ele.
Dar dacă ar fi invers, s-ar uita cineva la ei?

Categoric NU.

| fadnox a răspuns:

Sincer, nu inteleg moda asta: o fetita de 14-15 ani `impreuna` cu unu` de cel putin 20 de ani (hmda, 20 de motive sa nu...iti vezi de treaba si de inocenta ta), nu pot sa cred ca el chiar o place...

| AndyLavy a răspuns:

Pentru ca fete mai mici sunt mai imature, nu prea gandesc si deci mai prostute, si le pot pacali mai repede, din orice punct de vedere.

| FearOfTheDark a răspuns:

Fetele nu se uita la baieti de varsta lor sau mai mici, iar baietii nu se uita la fete mai mari.
Iar daca fata are 15, si baiatul 20 si ceva(am dat un exemplu), ea incepe sa se indragosteasca(,)ca o proasta, iar el profita de ocazie.

| TreiSurori a răspuns:

Pentru ca le poate prosti mai usor.

| CuteCurly a răspuns:

Nu mereu happy

Răspuns utilizator avertizat
| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Nu intotdeauna si fetele nu ar fi cu baieti mai mici si asa ca ramen varianta asta.

| irina_8165 a răspuns:

Pentru ca cele mici sunt virgine ma rog nu in toate cazurilelaughing.

| JojuGB a răspuns:

Le prostesti, faci ce vrei cu ele! experienta proprie. insa suna urat prostit pentru ca sunt naive si unele nu au habar nici pe ce lume traiesc si de aia se ajunge la ce se ajunge. stiti voi!

| MakePeaceNotWar a răspuns:

Din cauza fetelor...nici o fata nu s-ar uita la un baiat mai mic decat ea.

| Mufilici a răspuns:

Pentru ca le ofera siguranta. Un baiat mai mare poate controla mai usor o fata mai mica deoarece sa spunem asa are mai multa experienta, dat fiind ca a trecut prin ceea ce a trecut partenera. Ca baiat, sa te uiti la o persoana mai mare decat tine cand sa spunem ca esti major nu e prea incitant, o partenera mai mica e mai jucausa, mai plina de viata thinking
Cel putin, asa cred eu.

| DeeaBear a răspuns:

Deoarece bărbații vor sa fie cei protectivi. Vor sa fie ei aia mai mari sa aiba grija de micuța lor. Si asa si in cazul fetelor. Ele vor un bărbat mai mare decât ele, mai puternic sa fie ele alea micute si rastatate de către sexul puternic. Asta e părerea mea.