| sergiuavon a întrebat:

De ce mi-am facut blog?

Nu mi-am facut blog sa fiu popular, sau fiu cunoscut, mi-am facut blog sa ma exprim sa fiu auzit sa zic asa happy sa vada lumea ce gandesc si cum gandesc.Nu mi-am facut blogul asta pentru bani si sa vorbesc frumos,exemplar, ma exprim asa cum vreau scriu cu cuvintele mele chiar daca mai scriu cate-o prostie sau doua, acuma nah asta e mai imi scapa si mie ca la tot omul.Aici pe blogul meu ma simt foarte bine mai ales ca ma pot exprima asa cum vreau eu si mai ales cand vreau eu, de aia mi-am si facut blog personal sau scriu tot ce vreau si cand vreau.Blogul deocamdata nu-mi ocupa foarte mult timp din viata happy,pe blog scriu doar atunci cand am ceva de spus sau ceva de comendat despre anuminte subiecte etc,de obicei nu stau si ma gandesc despre ce sa scriu pe blog,pur si simplu imi vin ideile si incep sa scriu direct pe blog sa nu uit idee, chiar daca nu sunt acasa si nu am cum sa scriu pe blog despre o anuminte idee ce mi-a venit in cap notez titlu articolului in telefon iar cand vina acasa cand vad titlul imi vine ideea inpoi si stiu ce am vrut sa scriu. Poate uneori mai am greseli gramaticale dar toata lumea fac asemenea greseli, ce este important pentru mine este sa se inteleaga ce vreau sa spun.

Pareri? parausergiu.blogspot.com

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu mai bine îți faci un jurnal?

| AlexDNK a răspuns:

Eu sincer cunosc o singura persoana care are blog si daca ar fi sa imi dau cu parerea o face din frustrare si din imposibilitate de a socializa fata in fata pentru ca pe blog chiar pare inteligent in cea ce spune dar fata in fata iti dai seama ca e idiot.Aaa scuze mi-am adus aminte mai era unu care avea blog si ala era jalnic rau de tot.Acum nu stiu daca toti sunt la fel...Din pacate nu am cunoscut inca alt tip de blogeri sau cum se numesc

| sergiuavon explică:

Vad ca ati inteles gresit happy vreau sa arat in modeul cum gandesc si ce gandesc despre anuminte chestii happy...ce vreti sa-mi fac blog pentru bani sau pentru popularitate? mai bine nu happy mai bine fac din el un mic jurnal happy

| ElCommandante a răspuns:

Dupa parerea mea doar un om cu iq-ul cat al unei muste scrie pe blog, nu ma refer la tine ci in general, un om destept nu arata la nimeni ce gandeste, cum gandeste, ce variabile ia in considerare sau nu, ce actiuni sau reactiuni, detalii despre viata lui etc, un om inteligent afiseaza o imagine pe care el vrea sa o proiecteze si sa fie vizualizata asa cum vrea el, a lasa pe alti sa vada mai departe de proiectia ta este periculos pentru el si nu este o miscare buna, actionand asa acel om este ferit de multe cacaturi ce prosti se confrunta cu ele zi de zi si mai important nu ajunge sa sufere din motive externe... gandeste bine inainte sa deschizi gura...