| Emeraude a întrebat:

De ce nu exista nicio intrebare noua la categoria "Cauze Nobile", sau de ce sunt atat de putine intrebari in raport cu celelalte categorii? Cred ca exista multi oameni care au nevoie de ajutor... dar nimeni nu ia initiativa pentru a-i ajuta? Sau "mai bine sa ducem la sfarsit cazurile deja existente, pana sa vorbim de altele"?

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pai, fiecare cand are cate un proiect sau o idee, o propune acolo. Stii cum suna ce faci acum? Ca si cum ai sta langa niste hartii aruncate pe langa cosul de gunoi si comentezi despre cum nimeni nu le ridica. Propune tu cateva idei de "cauze nobile" si o sa creasca numarul de intrebari puse la categoria respectivahappy.

| psiholoaga a răspuns:

Sunt multi care cred ca ajuta vorbind. Vezi in politica. Ia tu initiativa si altii iti vor urma modelul personal. Ca asa, putem dezbate problemele societatii pana la pastele viitor si tot nu rezolvam nimic, decat sa pasam responsabilitatea de la unii la altii. Vorbele nu "ajuta", actiunile poate.

| Emeraude explică:

@psiholoaga: Dar poate eu vroiam sa ajut, nu sa propun?

| Emeraude explică:

@ psiholoaga: iei lucrurile prea personal. Puneam doar o intrebare. E oarecum ciudat ca la "Adolescenti" (de exemplu) sunt peste 8030 intrebari, iar la "Cauze Nobile" doar 9, cand exista atatia oameni/cazuri care au nevoie de ajutor.Era doar o curiozitate.

Imi cer scuze daca nu ti-a placut intrebarea sau raspunsurile mele, cel putin asa mi se pare.
Nu poti ghici insa daca nu am luat cumva initiativa.
O zi frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfantabranza, eu sunt cuviosul cas.cum Doamne iarta-ma sa ajuti cand in marea goana dupa bani nu mai ai incredere in nimeni? IN NIMENI.numai ticalosi avari si parveniti care nu mai au nici un Dumnezeu decat banul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Propune o cauza nobila si daca o socotesc pertinenta, chiar te ajut.