| MoonwalkPhenomenon a întrebat:

De ce o fata cu o greutate normala poate fi numita grasa de unii oameni, dar o fata mai plinuta decat cea mentionata (care are mai multi prieteni) e catalogata cu "o greutate ideala" de catre aceiasi oameni?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai ales de romani, romani critica, judeca, sunt invidioși, bârfitori, spre sanatatea ta iti recomand fuga din Romania si de romani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă aia care are mai multi prieteni este mai respectata de societate, cu cât ai mai mulți prieteni cu atât ești mai bine văzut în societate, e un fel de "statut" nr prietenilor în detrimentul unuia care nu are prieteni, e Asocial, antisocial.
Nr prietenilor te pune într-o postura favorizanta în societate, ai un avantaj, pe de alta parte dacă nu ai mulți prieteni e un "handicap" nu prea ești văzut cu ochi buni de societate! Asta e mentalitatea actuala și nici tu, nici eu nu o putem schimba.
Trebuie sa îți vezi de ale tale și sa nu te lași afectata.

| Alionam_Dragoș_1979 a răspuns:

Ține-te departe de acei "unii oameni".