| Ladyℂลtลli a întrebat:

De ce oamani sunt atit de rai...Ca mai buna prietena ma tradat, oare mai are rost sa am incredere in ea?

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa sunt oamenii rai, mai acorda-i o sansa prietenei tale

| Wøodenpints a răspuns:

Probabil a vrut să rupă orice legătură cu tine pe motiv că nu știi să scrii.

| Oana92 a răspuns:

Nu, nu mai are rost! Si asa, ca sfat de viata: sa nu te increzi cu adevarat nici macar in umbra ta...nimeni niciodata nu va fi sincer in totalitate cu tine si nu iti va dori binele neconditionat!

| NGheorghe a răspuns:

Ea tradeaza pentru ca nu stie ce altceva sa faca, este si mai disperata ca si tine. Si ea este lipsita de prieteni adavarati; Tu crezi ca ai fost cea mai buna prietena a ei doar pentru ca ai par pe cap, urechi si etc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aşa sunt oamenii din ziua de azi, mai răi.
Nu mai are nici un rost să ai încredere în prietenă, mergi mai departe.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ziua de azi nu trebuie să ai încredere în NIMENI înafară de părinţii tăi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu prietenede astea! am si eu doua din astea..la fel ma critica pe la spate, vin si-mi zic una de cealalta ce-au zis de mine, apoi iar ma critca.Eu vreau sa-ti spun ca sa te impaci cu ea, insa nu apleca capul tu prima las-o pe ea, oricum va vrea sa se impace cu tine, si nu-i mai spune ca inainte toate secretele, stii poti sa te faci ca-ti este paralel de ea!

| blueheart a răspuns:

Nu ti-ai ales bine prietenii,cei care sa stea langa tine la bine si la rau, cei care sa te inteleaga, sa te accepte asa cum esti si sa te sprijine neconditionat. Asa se comporta un prieten adevarat. Te cearta atunci cand gresesti si iti arata unde gresesti daca tu nu poti vedea adevarul si nu te-ar trada niciodata.
Nu stiu cat de buna prietena ti-a fost ea, ce este sau a fost intre voi doua, dar o prietena adevarata nu te-ar dezamagi sau ar incerca macar sa nu faca acest lucru.
Nu cred ca o vei mai privi de acum inainte cu aceiasi ochi. Nu cred ca vei mai avea incredere in ea pentru ca te-a dezamagit si cateodata un rau facut ramane rau, ramane rana si nu o poate vindeca nimeni doar timpul.
Vei mai fi dezamagita in viata.Trebuie doar sa inveti din fiecare greseala si sa fii puternica pentru a merge mai departe.
Alege-ti cu grija prietenii pentru ca fiecare dezamagire lasa urme in sufletul tau.
Succes! happy

| Morrígu a răspuns:

Bună Ladyℂลtลli.

Toti avem ceva rau in noi,fie ca vrem sau nu,insa unii exagereaza si se hranesc cu suferinta noastra, depinde cu ce te-a tradat prietena ta, daca a avut un motiv bun, daca ii pare rau si daca o va mai face, daca tu crezi ca merita sa o ierti si chiar iti arata ca ii pare rau o poti ierta, oricine merita o a2a sansa.
Si acum daca nu te superi, cu ce ti-a gresit?

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Scumpa pe lumea asta nu mai poti avea in nimeni incredere.

| SupradozaDeViise a răspuns:

Nu,daca te-a tradat gaseste-ti alta prietena.

| ExPeRyMeNt a răspuns:

Oameni rai au ura foarte multa in ei poate si ei au suferit la fel ca tine si de aia sunt asa rai^^ am patit-o si eu ar trebui sa ii mai dai o sansa poate ca nu te va dezamagi merita sa incerci.De ex daca tu ai fi tradat pe prietena ta sau pe ori ce prieten si tu ai primite ca nu se va mai intampla ai mai merita o a 2 sansa ori cine ar merita a 2 sansawinking sper ca tea-m ajutat baftawinking.

| Loaded a răspuns:

Mai intai trebuie sa te intrebi pe tine daca ea chiar a fost cea mai buna prietena a ta pentru ca daca ti-a tras teapa nu e semn prea bun...Decizia iti apartine depinde si de gravitatea faptewinking

| B0gd4nBăă a răspuns:

Nu si sigur nu ti-a fost o prietena adevara si in plus daca te-a tradat odata si vede ca o ierti sigur o sa faca la fel si iar la fel creezand ca tu o sa o ierti de fiecare data asa ca cel mai bine ar fi sa iti gasesti prieteni noi si sa o uiti :d

| Punct123 a răspuns:

Increderea se castiga foarte greu deci eu as zice sa te gandesti de 2 ori cand iti alegi prieteni big grin

| Nykoletaeu567 a răspuns:

Nu trebuie sa ai incredere prea multa in prieteni. Eu nu cred in prietenie adevarata pentru ca oamenii sunt fff falsi si poarta multe masti